LOADING

Type to search

Tags: ,

Adwent inny niż wszystkie

zafor hasan 5 grudnia 2018
Share

Wydawać by się mogło, że odpowiedzi na te pytania zależą tylko od nas.
Ile to już adwentów przeżyliśmy? Każdy zapewne wniósł coś bardziej lub mniej trwałego w nasze życie.

Dzisiejszy świat podsuwa nam tyle możliwości, aby ten czas stał się dla nas czasem owocnym. Internet poleca rekolekcje online, prasa katolicka bogate materiały tekstowe, parafie – rekolekcje i inne działania duszpasterskie np. roraty w wyjątkowej aurze i atmosferze.

No to startujemy. Zacząć trzeba od sakramentu pojednania, sakramentu, który pozwoli nam dobrze rozpocząć. Bo skąd zaczerpnąć siłę na dalsze działanie jak nie ze źródła Eucharystii? A tylko po spowiedzi możemy w pełni w Niej uczestniczyć. Kiedy już zrzucimy ciężar naszych win za kratkami konfesjonału, dobrze byłoby zaplanować nasz udział w roratach. Codzienne obowiązki wydawać by się mogło ograniczają nas na tyle, że nie da się już wygospodarować jednej godziny dziennie na Eucharystię.

A jednak. Łączymy nasz cel, czyli udział w roratach,z czymś pożytecznym i angażujemy dzieci do odkurzenia lub przygotowania lampionu i wyjaśnienia po co te roraty i czym są. Okazuje się, że może to być niezła lekcja wychowawcza i ciekawy sposób na kolejny czas spędzony z naszymi pociechami. A potem, które dziecko nie da się namówić na udział w roratach z pięknym, święcącym i czasem własnoręcznie wykonanym lampionem​

Pora na nasze małe kroki w dążeniu adwentowym. Wspomniane rekolekcje online mogą być dobrym wprowadzeniem do codziennej lektury Słowa Bożego. Rozważania prowadzone przez różnych kapłanów nasuwają częste refleksje nad konkretnym fragmentem z Pisma Świętego, przygotowanym specjalnie na każdy dzień. Rekolekcjoniści idą dalej, zadając nam konkretne działania do wykonania w ciągu dnia, które pobudzają naszą pracę nad samym sobą.

Adwent sprowadza nas również do czasu rekolekcji w naszych parafiach. Pewnie nie raz zastanawialiśmy się po co to znowu? Co nowego ten ksiądz może mi powiedzieć? Jednak ten czas może być inny i wyjątkowy, jeżeli należycie do niego podejdziemy. Jeżeli sami będziemy chcieli zastanowić się co czas rekolekcji może zmienić w moim życiu. Jakie lekcje popłyną z tego czasu dla mnie. Czasem jedno zdanie usłyszane podczas nauki, czasem świadectwo a może konkretny fragment Ewangelii mogą odmienić wszystko.
Rekolekcje to przede wszystkim spotkanie z żywym Jezusem w Eucharystii, który w tym czasie działa.

Te wielkie i małe kroki adwentowe pomogą nam w przeżyciu czasu, który ma nas zmieniać i przygotować na spotkanie z Bogiem. Owszem można przetrwać ten czas w szaleństwie zakupów i sprzątania, bez wysiłku duchowego, ale jaki to ma sens?
Zróbmy prezent sami dla siebie, prezent dla naszej duszy a i ciało skorzysta.

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply