LOADING

Type to search

A to nie wszyscy idą od razu do Nieba?

zafor hasan 19 kwietnia 2013
Share

Kolejne z serii dziwnych, moim zdaniem z ust niektórych osób aż nieprzyzwoitych pytań, które zadała mi osoba od zawsze chodząca do Kościoła. Kolejnym takim było zadane dzisiaj: "Jeśli w Kościele jest celibat, to dlaczego jeden papież miał żonę?''. A potem mi mówią, że powinnam znać na wszystko odpowiedź, bo odpowiadam na takie pytania.

W pewnym sensie niektórym się nie dziwię. Bo w szkole nie jest popularny temat wiary. Jestem chyba jedyną osobą w tej placówce zaczynającą rozmowę o wierzę. Katechezy innych nudzą, robią na nich wszystko poza uważaniem. Sms-ują, rysują, śmieją się z Księdza, grają w różne gry na telefonie itp. Nikt im nie zwraca uwagi, mimo zakazu używania telefonu w szkole.Znalazłam kiedyś sojusznika w nauczycielu wf-u innej grupy. Ale rozmawiał z nami tylko raz, chwilę.

Nie wstydzę się przyznać, że modlę się za Księdza. Chodzę do zwykłej szkoły. Wiejskiej, jedynej w okolicy. Koleżankę uczę się modlić szczerze, z wiarą. Dzisiaj się dowiedziałam, że jak coś powiem, albo napiszę to pierwszy komentarz jednej z dziewczyn, zawsze brzmi, że pewnie znowu o Bogu i Piśmie Świętym. Czasami trudno z moją klasą wytrzymać, ale i tak ich lubię, a przynajmniej szanuję.

Leave a Reply