LOADING

Type to search

A ja nie boję się śmierci!

zafor hasan 12 marca 2014
Share

Dla mnie (nie tylko teoretycznie) śmierć jest czymś nieuniknionym, normalnym tematem do rozmowy, a także szczęśliwym zakończeniem życia ziemskiego. Każdy z nas ma przecież gwarancję życia wiecznego! Żal by mi było tylko wszystkich tych ludzi, którym na mnie zależy. Nie chciałabym, żeby z powodu mojego odejścia cierpieli. Może to nie jest typowe, że osoba w moim wieku zastanawia się nad sensem życia ziemskiego oraz tym, co wydarzy się później.

Obawiam się jednak innej, bardziej przyziemnej sprawy – mojej przyszłości. Zarówno tej bliskiej – jaką jest wybór nowej szkoły czy banalne problemy dotyczące dnia codziennego, lecz także tej odległej – czy znajdę jakąkolwiek pracę, czy założę szczęśliwą rodzinę, którą będę w stanie w godny sposób utrzymać. Wiem, że z Bożą pomocą jakoś sobie poradzę, ale te obawy są silniejsze ode mnie. Czasami znajduję ukojenie i zapomnienie, ale często do tego wracam.

Proszę tylko Boga, najlepszego Tatę, o pomoc i wystarczające zdrowie. O to, że chociaż nie możliwe jest pokonanie życia bez przeszkód, by po niepowodzeniach pomógł mi się podnieść i stać jeszcze pewniej. By swoim przykładem dawać im nadzieję, nigdy ich nie ranić. Bym nie oszukiwała samej siebie. Cokolwiek by się nie wydarzyło w moim życiu, nie chcę się nigdy zmieniać! Chcę zachować swoją osoowość, która mimo wad nie należy do najgorszych.

Leave a Reply