LOADING

Type to search

10 myśli Świętego Jana Pawła II skierowanych do Młodych

zafor hasan 30 września 2015
Share

Czy potrafimy przywołać jakieś słowa Jana Pawła II, które nie dotyczą kremówek?

Święty Jan Paweł II bardzo kochał ludzi młodych – nie bez powodu nazwany jest Papieżem Młodzieży. Jednak na ile My, ludzie młodzi znamy jego naukę? Na ile znamy wskazówki, które do nas kierował? Czy potrafimy przywołać jakieś jego słowa, które nie dotyczą kremówek?

Oto 10 myśli Świętego Jana Pawła II skierowane właśnie do ludzi młodych:

1. „Dlaczego potrzebujemy Chrystusa? Bo Chrystus objawia prawdę o człowieku, o jego życiu i przeznaczeniu. Pokazuje, jakie jest nasze miejsce przed Bogiem – jako stworzeń i grzeszników, jako odkupionych przez Jego własną śmierć i zmartwychwstanie, jako pielgrzymów do domu Ojca. Uczy nas najważniejszego przykazania miłości Boga i bliźniego.”

2. „Musicie tak postępować jak Chrystus, który na krzyżu, z najwyższą miłością, życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Bądźcie ludźmi wielkiego serca! Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich ludzi.”

3. „Adoracja prawdziwego Boga zakłada autentyczny akt sprzeciwu wobec wszelkiej formy bałwochwalstwa. Adorujcie Chrystusa: On jest Skałą, na której możecie zbudować waszą przyszłość i świat bardziej sprawiedliwy i solidarny.”

4. „Młodzi Przyjaciele, miejcie świętą ambicję być świętymi, tak jak Bóg jest święty!”

pope-537300

5. „Nie bójcie się zbliżyć do Chrystusa, przekroczyć progu Jego domu, rozmawiać z Nim twarzą w twarz jak z przyjacielem. Nie bójcie się nowego życia, które On wam ofiarowuje.”

6. „Z hojnością właściwą młodości i bez zastrzeżeń oddajcie w służbie Kościołowi wasze młode talenty. Kościół należy do was, więcej – wy jesteście Kościołem!”

7. „Zadawajcie sobie pytanie: jak powinienem przeżyć swoje życie, aby go nie zmarnować? Na jakim fundamencie powinienem je budować, aby było naprawdę szczęśliwe?”

8. „Tak, Drodzy Przyjaciele! Chrystus nas kocha i to kocha nas zawsze! Kocha nas także wtedy, kiedy Go zawodzimy, kiedy nie odpowiadamy na Jego oczekiwania względem nas. Nigdy nie zamyka przed nami ramion swojego miłosierdzia.”

9. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie „więcej być.”

10. „Jezus – zażyły przyjaciel każdego młodego człowieka – ma słowa życia.”

Warto bardziej zgłębić nauczanie świętego Jana Pawła II. Warto przemyśleć słowa, które kieruje do Nas ludzi młodych – swoich przyjaciół. Warto… szczególnie przed tak wielkim wydarzeniem jakim są Światowe Dni Młodzieży 2016.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

54 Komentarzy

 1. Pingback: sY5am
 2. Pingback: rodnoe-kino-ru
 3. Pingback: filmgoda.ru
 4. Pingback: film
 5. Pingback: video
 6. Pingback: film.8filmov.ru
 7. Pingback: gidonline
 8. Pingback: movies
 9. Pingback: Ukraine-war
 10. Pingback: stats
 11. Pingback: site
 12. Pingback: Ukraine
 13. Pingback: War in Ukraine
 14. Pingback: bucha killings
 15. Pingback: bit.ly
 16. Pingback: psy
 17. Pingback: 1variability
 18. Pingback: 1execute
 19. Pingback: netstate.ru
 20. Pingback: Psikholog
 21. Pingback: hd-tor-2022
 22. Pingback: film-tor-2022
 23. Pingback: 01211
 24. Pingback: 3NOZC44
 25. Pingback: 3Hk12Bl
 26. Pingback: SHKALA TONOV
 27. Pingback: D6tuzANh
 28. Pingback: DPTPtNqS
 29. Pingback: mazhor4sezon
 30. Pingback: latisse brow
 31. Pingback: merck antiviral
 32. Pingback: olumiant
 33. Pingback: tizanidine caps
 34. Pingback: clomid cheap
 35. Grazyna Niemirska 7 października 2015

  Jan Paweł II był, jest i będzie encyklopedia mądrości i wielkości ze znajomości nauk Chrystusa. Moje dzieci i ich rówieśnicy to pokolenie JP II . Mam nadzieję że to wszystko co głosił Jan Paweł II w nich żyje.

  Odpowiedz

Leave a Reply