LOADING

Type to search

Zróbcie raban

Magdalena Pawlica 23 lipca 2018
Share

„Wiecie czego oczekuję od was po tych Światowych Dniach Młodzieży? Że zrobicie raban” – te słowa wypowiedział do młodzieży zgromadzonej na plaży Copacabana w Rio de Janeiro podczas Światowych Dni Młodzieży. To wezwanie do ewangelizacji.

Piszę te słowa nieprzypadkowo bo Ewangelia opowiada o powołaniu Apostołów na misję.

Misja to nic innego, jak głoszenie Ewangelii tym, którzy go nie znają (nieco więcej na temat misji będzie w październiku przy okazji Tygodnia Misyjnego). Ewangelizacja to właśnie ten raban, o który prosił papież Franciszek młodych ludzi. Oni także są wezwani do głoszenia Ewangelii, tam, skąd pochodzą, tam, gdzie mieszkają. Mają zadanie głosić Jezusa w swoim środowisku.

 

Ktoś mógłby powiedzieć, że misja to zadanie dla biskupów, sióstr zakonnych, księży. Nic bardziej mylnego. Także my jesteśmy wezwani do głoszenia Dobrej Nowiny. Konsekwencją przyjęcia Dobrej Nowiny jest oczywiście zbawienie. Nie tylko przyjęcie, ale także uwierzenie w Boże Słowo. Tym, co prowadzi do zbawienia jest wiara.

A wiara nadaje życiu sens i czyni człowieka radosnym :).

W październiku  w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Wobec tego, również i na moim blogu będzie można przeczytać różne artykuły poświęcone młodzieży. Choć sama nie będę uczestniczyć w Synodzie, to jednak to wydarzenie nie będzie mi obojętne. Już od sierpnia startuję z artykułami.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply