LOADING

Type to search

Wino – pierwszy cud

zafor hasan 25 maja 2015
Share

Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. (por. J 2, 1-11)

Pierwszy cud Jezusa dotyczył zamiany wody w wino. Nie uzdrowił chorego, nie przywrócił do życia zmarłego. On po prostu zadbał o to, by ludzie dobrze się bawili. Chrześcijaństwo to religia uśmiechu, choć w ostatnim czasie w naszym kraju naprawdę trudno w to uwierzyć.

Luke Ma

Chrześcijanin jest nosicielem niegasnącej nadziei. Oznacza to, że potrafi wnieść Ducha Radości, tam gdzie go brak. Nadzieja przynosi uśmiech. Jeśli człowiek wierzący w Boga wciąż narzeka, nie ma w nim pozytywnego spojrzenia na świat, jest leniwy – to prawdopodobnie jest to wilk w owczej skórze. Nie wierzę w religię, którą przyniósł Jezus Chrystus, a która miałaby mi kazać się umartwiać, chodzić smutnym, odbierać sobie przyjemności z życia i być wdzięcznym za cierpienie. Asceza jest istotna do zachowania balansu w swoim życiu – ale to nie jest treść chrześcijaństwa. Umartwienie jest istotne z punktu widzenia panowania nad własnym ciałem, ale to nie jest najważniejsze. Istotą wiary chrześcijańskiej jest prawda o zmartwychwstaniu, a więc o nowym początku. Kiedy ktoś się rodzi, to się cieszymy!

Jezus nie był prostakiem, ale czynił proste gesty. Mam wrażenie, że w wielu wypadkach przeintelektualizowaliśmy Jego doktrynę. A nauka jego jest prosta: Kochaj! Gdy kochasz i jesteś kochany to się uśmiechasz. A gdy wierzysz w Boga, to masz pewność, że jesteś kochany. Zatem dlaczego, chrześcijaninie, w tobie tyle mroku?

Poprzedni artykuł

Leave a Reply