LOADING

Type to search

Weselne rekolekcje miłości

zafor hasan 8 lutego 2014
Share

Słoneczna sierpniowa sobota. Prawie setka osób w weselnym szaleństwie przy stołach, na parkiecie, spacerują po pobliskim parku. Zdrowie młodych… Młoda temu winna… Gorzka wódka… i wiele innych tonów pada co chwilę z weselnej sali.

 

Wśród pięknego tłumu, eleganckich dam, czarnych garniturów do stolika orkiestry zbliża się starsza kobiecina. Lekko przygarbiona, włosy skąpane w srebrze, przysiada na wolnym krześle po gitarzyście, który wyszedł, kolokwialnie mówiąc, puścić dymka, i wkładając 20 zł banknot klawiszowcowi do ręki prosi go, czy nie zagrałby walczyka dla niej i jej męża, bo on nie może tańczyć za szybkich tańców, zdrowie mu nie pozwala, a chcieliby bardzo.

 

Klawiszowiec przytaknął, obdarował sympatyczną staruszkę uśmiechem ściskając jej dłoń, i oddając tym samym wręczony banknot. Orkiestra znowu w komplecie, ja uzbroiłem się w aparat, usadowiłem w wygodnym miejscu, czekając na ciekawe ujęcie. Zespół zapowiedział, że utwór, który zaczynał brzmieć w tle, grany pod specjalną dedykację, i że wszystkich zapraszają na parkiet.

 

Po kilku taktach pojawiła się znana nam kobieta, wraz ze swoim mężem. Stanęła przodem do niego, uchwyciła jego ręce i zaczęła podrygiwać z gracją w rytm muzyki. Wózek inwalidzki, na którym siedział jej mąż, ruszył za nią posłusznie. Niby nie pierwsza taka sytuacja, nie pierwszy niepełnosprawny człowiek tańczy, to prawda. Wyjątkowe było dla mnie to, że Ci dwoje, ponad 70 letni ludzie, mieli oczy pełne życia, oczy pełne miłości, radości. Nie było w nich bólu mimo 17 już lat spędzonych na wózku, nie było słabości. Ich spracowane dłonie pełne siły i wzajemności, ich usta pełne słów radości. 50 lat razem, w zdrowiu i chorobie, w szczęściu i radości. 50 lat razem w pełni miłości. Nikt nie wymieniał drugiego człowieka na lepszy model, sprawny, szybszy itp.

 

A ja? A ja parę dni temu rozmawiałem z przyszłą parą młodą o uwiecznieniu ich wesela i tu znów niby nic dziwnego, tyle, że 4 lata temu już jedno wesele tej przyszłej panny młodej uwieczniłem.

Leave a Reply