LOADING

Type to search

W obronie rodziny

zafor hasan 7 listopada 2013
Share

Największym marzeniem Darlene jest znalezienie pracy. Chad, Grace i Ansley są już na tyle duzi, że doskonale radzą sobie sami, a przez to ich mama czuje się trochę zbędna. Do tego w nowym miejscu zamieszkania nie ma żadnych przyjaciół, a najbliższa sąsiadka sprawia wrażenie jakby nie była zainteresowania nawiązaniem bliższej znajomości. Szczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że bohaterka dostaje pracę w szkole, jako opiekunka autystycznej dziewczynki. Również relacje z Laylą stają się coraz cieplejsze. I kiedy wydaje się, że wszystko układa się doskonale, a cała rodzina jest nieprzyzwoicie szczęśliwa, na jaw wychodzą skrywane tragedie i sekrety…

 

Darlene jest bardzo sympatyczną bohaterką, choć pisarka nieco ją wyidealizowała. Piękna i dobra, roztacza wokół siebie szczęśliwą aurę, otacza wszystkich opieką, doskonale radzi sobie w domu i w pracy. Kiedy na horyzoncie pojawiają się problemy, kobieta dzielnie staje do walki z przeciwnościami losu. A trzeba przyznać, że autorce udało się skutecznie pokomplikować życie Darlene i jej rodziny. Ze wszystkich postaci najbardziej polubiłam Garce i jej przyjaciółkę Skylar, właśnie fragmenty o nich były dla mnie najciekawsze i najbardziej chwytające za serce.

„Potrzebuję Cię” to całkiem dobra powieść, jednak dla mnie była troszkę zbyt słodka, wyidealizowana i bajkowa. Zakończenie doskonale pasuje do całości, bo jest równie urocze i doskonałe. Ale, ale – ja tu narzekam, a przecież takie powieści też są potrzebne, bo dają nadzieję, że każdy problem da się rozwiązać, a miłość jest najlepszy lekarstwem na wszelkie dolegliwości. W pewnym momencie nawet popłakałam się ze wzruszenia, ale z wiekiem robię się coraz miększa i płacz wisi mi na końcu nosa.

Według mnie powieść skierowana jest raczej do starszych czytelniczek, gdyż dotyka problemów kobiet, które są już żonami i mamami. Darlene jest przed czterdziestką i wydaje mi się, że właśnie panie w tym wieku (i starsze) najbardziej docenią urok całej historii. I to właśnie tym czytelniczkom najbardziej polecam powieść „Potrzebuję Cię”. Jestem pewna, że będziecie oczarowane.

Leave a Reply