LOADING

Type to search

Uwielbienie na wczasach? Jasne :)

zafor hasan 29 lipca 2015
Share

W niedzielę 26 lipca się zaczęło. Ale po kolei …

 

  1. Gdzie się zaczęło? – Zaczęło się w Łazach.daj
  2. Co się zaczęło? – Zaczął się Festiwal pod nazwą: „Daj się podpalić”.
  3. Kto go zaczął i prowadzi? – Armia Dzieci.

To tak w skrócie, a teraz coś więcej :)

Łazy to nadmorska miejscowość położona kilkanaście kilometrów od Mielna. I właśnie tam na swoje wakacje i wypoczynek przyjechała Armia Dzieci. O Armii pisałem w jednym z wcześniejszych wpisów więc zapraszam do poczytania.

Przyjechali i już po raz drugi zorganizowali dla wczasowiczów i mieszkańców wspomniany festiwal, na którym jest modlitwa, uwielbienie, Eucharystia i najlepsza zabawa a dlaczego? Ponieważ: „najlepsza zabawa to zabawa w Duchu Świętym, bo zabawa w Duchu Świętym wciąż trwa” :)  Festiwal odbywa się na placu przy kaplicy. Sama Kaplica, chociaż jest niewielka to przyciąga do siebie. Znajduje się w niej ołtarz w kształcie łodzi, który jest wystawiany przed kaplicę na czas Mszy Świętej.

A teraz trochę moich wrażeń :)

Przyjechałem na miejsce Armia rozstawiała sprzęty, szykowali się do rozpoczęcia. Ludzie zaczęli się zbierać. Na początku był koncert uwielbieniowy, na którym skakaliśmy, tańczyliśmy, klaskaliśmy, krzyczeliśmy na cześć Boga. Troszeczkę się porozciągaliśmy „wysoko, głęboko, wzdłuż i wszerz” tak jak Jego chwała rozciąga się nad nami :) Towarzyszyły nam znaki na niebie i to dosłownie :) Kiedy przyjechałem było pochmurno i wietrznie, słońce nieśmiało się przedzierało przez chmury. Na uwielbieniu Michał poprowadził nas w modlitwie o pogodę na ten czas. Modliliśmy się a wręcz rozkazywaliśmy chmurom żeby odeszły. I zgadnijcie co … nad nami zostało tylko błękitne niebo i słońce, chmury odeszły :)

Po koncercie odbyła się Msza Święta na którą przyszło dużo ludzi. Piękny widok obecnych rodzin, kolonii, dzieci i młodzieży. Jak wiemy, Eucharystia to uczta, a jak uczta to świętowanie, a o Armii można powiedzieć że są specjalistami od świętowania więc świętowaliśmy. Atmosfera była radosna. Na wyznaniu wiary śpiewaliśmy że jako: „Ludzie ochrzczeni, z wiary zrodzeni, jesteśmy ludem Pana, z wody zrodzeni, z ducha zrodzeni, wezwani by ogłaszać Jego cześć. Dzisiaj wezwani, by stanąć w armii, jesteśmy ludem Pana, krwią odkupieni, z grzechu wyrwani, wezwani by ogłaszać Jego cześć.” Ksiądz Sławomir wygłosił kazanie z efektem „wow” :) Po błogosławieństwie i zakończeniu Mszy rozchodziliśmy się do domów.

To był dobry czas. Polecam każdemu kto przebywa w tych okolicach i nie tylko do odwiedzenia tego festiwalu. Załączam kilka fotek dzięki uprzejmości Armii Dzieci :)

_MG_9813  _MG_9836_MG_9831 _MG_9843

 Pozdrawiam Grzesiek zwany długim :)

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply