LOADING

Type to search

Tydzień Małżeństwa. Zabierz żonę do kina. Weź męża do teatru

zafor hasan 5 lutego 2019
Share

Jeśli chcesz pogłębić relację małżeńską dobrze się przy tym bawiąc, to zbliżający się wielkimi krokami Tydzień Małżeństwa daje ci taką możliwość. Randki małżeńskie pod okiem uczestnika MasterChefa, warsztaty kulinarne „Bo sex zaczyna się w kuchni”, „Hartowanie małżeństwa” na nadmorskiej plaży, wieczory planszówek… Poza tym niebanalne zabawy karnawałowe, kursy tańca, biegi, konsultacje specjalistyczne dla par. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na małżonków w wielu miastach w Polsce od 7 do 14 lutego 2019. Zaplanujcie czas dla siebie, bo naprawdę jest w czym wybierać!

Siedem dni – mnóstwo atrakcji

W ramach obchodów nadchodzącego Tygodnia Małżeństwa przygotowano szereg imprez skierowanych do par małżeńskich z różnym stażem. Organizatorzy proponują atrakcje z obszarów takich jak kultura, sport, rozrywka, psychologia czy duchowość. Niektóre z nich prowadzone są w formie wykładów, ale spora część ma charakter warsztatowy. Każde małżeństwo znajdzie coś dla siebie, bo oferta jest bogata i różnorodna. Od czwartku przez tydzień będzie można pójść razem do teatru, kina, wybrać się na koncert czy wziąć udział w biegu dla par, w którym każdy otrzyma nagrodę. Pod okiem profesjonalistów można będzie zatańczyć rumbę, tango, czy hip-hop. Dla uczestników wydarzeń przewidywane są upominki, zniżki i rabaty w księgarniach czy restauracjach. Wstęp na wiele z nich jest w tym czasie bezpłatny.

Małżeństwo na warsztat

Proponowane są też różnego rodzaju wykłady i warsztaty dotyczące: pracy nad relacją małżeńską, komunikacją czy twórczego rozwiązywania konfliktów. Przekorne pytanie postawią sobie małżeństwa w Białymstoku, które będą mierzyć się z tematem: „Chcesz mieć rację czy relację?” Po raz kolejny na Podlasiu zostanie też przeprowadzony eksperyment cieszący się w ubiegłych edycjach dużym zainteresowaniem. Jego wynik pokaże czy możliwe jest powtórne zakochanie w mężu/żonie. W Olsztynie będzie można zająć się na poważnie „Portfelem małżeńskim”, albo w imprezowym klimacie weselnym „Przeżyć jeszcze raz swoje wesele”. W Gdyni małżeństwa zastanowią się „Jak się ogarnąć z tym seksem?” Natomiast w Warszawie na dwudniowych warsztatach będzie można popracować nad poprawą komunikacji w związku. Tymczasem wrocławskie spotkania będą okazją do rozmowy o podziale obowiązków. Być może przyniosą odpowiedź na pytanie „Kto ma to zrobić?”

Warsztaty prowadzić będą specjaliści: psycholodzy, pedagodzy, terapeuci par, małżeństwa. Wśród prelegentów będą m.in.: Jacek Pulikowski, Tomasz Terlikowski, o. Ksawery Knotz. Dodatkowo będzie też możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznych. Wydarzeniom w większości miast przez cały tydzień towarzyszyć będą liczne Msze Święte, na których uroczyście odnawiane będą przyrzeczenia małżeńskie. To dobra okazja, żeby w okresie walentynkowym pogłębić więź i spędzić w sposób twórczy czas z ukochaną osobą.

Zaplanujcie wspólny czas. Obowiązują zapisy!

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny lub płatny częściowo. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i spore zainteresowanie na większość z nich wymagana jest rejestracja. Co ciekawe, przez cały tydzień na małżeństwa legitymujące się zdjęciem ślubnym czekają zniżki na przykład na usługi hotelowe w Jastarni, wejście na strefę SPA, czy basen. Okazane obrączki zapewniają parze rabaty na kawę w warszawskiej kawiarni, a hasło „Tydzień Małżeństwa” gwarantuje bilet za złotówkę do Muzeum Karykatury.

Sprawdź, co będzie się działo w twoim mieście

Wydarzenia w ramach Tygodnia Małżeństwa zaplanowano m.in. w Białymstoku, Brzegu, Chludowie, Chodzieży, Jastarni i Kuźnicy, Olsztynie, Ostrołęce, Rumii, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Trójmieście, Trzciance, Warszawie, Wejherowie i Wrocławiu.

Cel Tygodnia Małżeństwa

Priorytetem Tygodnia Małżeństwa jest promowanie małżeństwa – jako podstawowej więzi kobiety i mężczyzny. Inicjatywa ma na celu popularyzowanie we współczesnym świecie idei nierozerwalnej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej. Organizatorzy przykładają wagę do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej reguł związanych z funkcjonowaniem małżeństwa oraz dostarczają narzędzi wspomagających budowanie takiej relacji. Projekt zainicjowany został w Londynie w 1997 r. Aktualnie Tydzień Małżeństwa działa na 4 kontynentach, w ponad 20 krajach. Do Polski trafił w 2015 r. dzięki gdańskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Jest to już piąta edycja w Polsce. Każdego roku swoim zasięgiem inicjatywa obejmuje coraz więcej miast proponując kilkaset wydarzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym i edukacyjnym.


Tags:

You Might also Like

Leave a Reply