LOADING

Type to search

Tak ważna…

zafor hasan 29 sierpnia 2014
Share

3288034050_116aeeba78_oWiem dobrze, że mam coś do zrobienia ale od razu mam też w głowie tysiące wymówek. Przecież zrobię to jutro. Nic się nie stanie jak raz sobie odpuszczę. 

Lenistwo to chyba najgorszy grzech jaki może być. On dotyka każdego z nas i otwiera nam furtki do kolejnych upadków. Zamiast odrobienia pracy domowej, dokończenia projektu zleconego przez szefa, szatan proponuje nam coś przyjemniejszego. Przecież należy Ci się 8 godzin snu, trochę rozrywki, a wszystko zdążysz zrobić, bo przecież praca nie jest zającem. Zły oprócz odłożenia pracy „na później”, niestety proponuje nam jeszcze odłożenie Pana Boga. Zakupy zamiast niedzielnej Eucharystii, czy serial zamiast wieczornej modlitwy to coś co prawdopodobnie przeleciało przez nasze głowy chociaż raz w życiu.

Kiedyś podczas rekolekcyjnej spowiedzi usłyszałem pytanie co chciałbym po tej spowiedzi zmienić? I choć miałem na sumieniu (w mojej ocenie) cięższe przewinienia, stwierdziłem, że chciałbym nie mieć problemu z codzienną modlitwą. Zauważyłem, że jeśli mam jakiś luźniejszy dzień, w którym znajduję czas na modlitwę rano i wieczorem (choćby króciutką) to dzień wygląda zupełnie inaczej. Nie ma pokus których nie dałoby się zwyciężyć i wszystko co złe, jakby omija człowieka. Chyba sprawdzają się słowa św. Augustyna „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu„.

Pomódl się dzisiaj, najlepiej od razu, aby Bóg zawsze był na pierwszym miejscu w Twoim życiu.


Po więcej artykułów zapraszam na www.naopoce.blog.deon.pl
http://www.facebook.com/naopoce

Tags:

Leave a Reply