LOADING

Type to search

STOP ” malućkiemu Jezusikowi”

zafor hasan 22 grudnia 2015
Share

Dlaczego, mimo, że minęło  2 tysiące lat od narodzin Pana Jezusa w betlejemskim żłobie, dla nas pozostał „malućkim Jezusikiem” ?

 

wreath-1080269_1920Przecież wspominając urodziny Jana Kowalskiego, nie traktujemy i nie mówimy o nim jako Jasieńku Kowalskim.

Bóg w nadprzyrodzony sposób zstąpił na Marię, przyszłą żonę Józefa. Dzięki temu poczęła ona święte, wyjątkowe Dziecię Jezus. I nie możemy bagatelizować doktryny o niepokalanym poczęciu Pana Jezusa, bo to wydarzenie jest istotą doktryny Nowego Testamentu.  Pan Jezus, jako nadzwyczajny Syn Człowieczy urodził się w wyjątkowy sposób. On jest wyjątkowy, bo On jest Bogiem. W całej historii świata nie ma takiej drugiej osoby.

Dlaczego dziś mówimy o Nim jako „Dzieciąteczku”?  Każdy z nas czytał Pismo Święte, a jak nie czytał, to chociaż otarł się o fragmenty ewangelii , w których wyraźnie widzimy Jezusa Boga jako dorosłego człowieka. Jezus,  kiedy umierał na krzyżu, miał 33 lata.

Dziś będąc w kilku sklepach zauważyłem, że wszyscy żyją już atmosferą świąt. Mimo, że wigilia dopiero za tydzień. Wszędzie słychać kolędy, widać świątecznie wystrojone sklepy oraz wszechobecne promocje. To, co przykuło moją uwagę, to właśnie sprowadzenie tych świąt do konsumpcji   „malutkiego dzieciąteczka Jezuska”.

Chciałbym dziś powiedzieć, że jestem przeciwko  takiemu traktowaniu  świąt, w których wspominamy narodziny Pana Jezusa. To nie jest jakaś historia o  „ małym Dziecięciu” narodzonym w betlejemskim żłobie, ale wspaniała i niezwykła historia ukazująca doskonały plan Boga wobec każdego z nas. Bóg stał się człowiekiem, aby ukazać nam drogę dla naszego życia. Jezus narodził się jako człowiek, aby stać się dla nas „DROGĄ ,PRAWDĄ I ŻYCIEM”. Inna droga , inna prawda i inne życie nie istnieje.

Narodzenie Pana Jezusa  jest etapem wspaniałego planu, którego ostatecznym celem jest zjednoczenie  nas  z Nim, w miłości. Tylko w ten sposób możemy być szczęśliwi, otrzymać życie wieczne, wolność i miłość.

„On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą” 2 Kor.5,21

Czas świąt,  w których wspominamy narodziny Pana Jezusa, jest darem od Boga. Często jest to jedyna okazja  w roku, kiedy rodzina może usiąść przy wspólnym stole. Możemy porozmawiać z naszymi krewnymi.  Święta  również, a może przede wszystkim są  czasem,  jaki każdy z nas otrzymuje od Boga, który ma nam pomóc w tym, abyśmy przyjrzeli się sobie i swojemu życiu, czy naprawdę idziemy tą właściwą drogą?

Adam Mickiewicz napisał tak:

„Ty wierzysz, że Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeśli nie narodził się w tobie!”

Niech Duch Święty pobudzi każdego z nas do głębokich przemyśleń w te święta.

Niech  Jezus narodzi się w Tobie!

Życzę każdemu w tym szczególnym czasie Bożego błogosławieństwa.

Tags:

You Might also Like

3 Komentarzy

 1. Dominik Paweł Kucza 16 grudnia 2020

  UWAGA!
  Ostrzegam wszystkich przed osobą Sławomira Ciesiółki z Inowrocławia.
  Poznałem tego człowieka bliżej w ośrodku terapeutycznym w którym był on opiekunem. Zostałem tam przez niego publicznie i celowo, z premedytacją znieważony. Po mojej reakcji na to zdarzenie i w wyniku jego manipulacji zostałem z tego ośrodka usunięty. Z tego co wiem ofiarą jego działań padły również jeszcze inne osoby. Na szczęście Sławomir Ciesiółka nie jest już obecnie terapeutą, a w zasadzie był nim tylko formalnie, bo faktycznie nie nadaje sie do tego. Uważajcie na niego, bo człowiek ten uważa się za chrześcijanina i dziwnym trafem jest pastorem- myslę, że jest to efekt jego manipulacji, a ja miałem niestety okazję poznawać tego człowieka bliżej przez okres 9 miesięcy i nie tylko poprzez ładne gadanie za kazalnicą, ale zwłaszcza w zwykłym, codziennym działaniu.

  Odpowiedz
 2. krismal 1 stycznia 2016

  Bardzo celnie napisane zgadzam się w 100% Ja też sprzeciwiam się infantylizacji wiary

  Odpowiedz
  1. Sławek Ciesiółka 1 stycznia 2016

   Dzięki

Leave a Reply