LOADING

Type to search

Rekolekcje coachingowe – IV niedziela Wielkiego Postu

zafor hasan 12 marca 2018
Share

Jesteśmy już bliżej niż dalej końca naszych rekolekcji i oczekiwania na Paschę, o czym zresztą dobitnie świadczy różowy kolor szat liturgicznych. Dziś będzie krótko, bo czytania, które tak akcentują, że Bóg nas ukochał do tego stopnia, że stał się człowiekiem, wyrzekł się dla nas wszystkiego i umarł za nas, byśmy mogli żyć z Nim wiecznie, a wszystko to uczynił bez naszych starań, czy zasług, sprowadzają się do jednego: nawet jeśli nagle przestaniesz robić te wszystkie dobre uczynki, wyrzeczenia itp., to i tak On Cię kocha i przygarnia, zbawia. Nie wiem, jak jest u Was, ale ja bardzo często zapominam, że dobro jakie czynię, to ma być moje podziękowanie Bogu za to, co On uczynił dla mnie, a nie próba zasłużenia sobie na Jego przychylność, czy niebo.

W związku z powyższym zapraszam Cię dzisiaj do ćwiczenia pt. „Wrzuć na luz”.

Ćwiczenie bardzo proste i trudne zarazem: odpocznij. Nie rób dzisiaj naprawdę nic. Pozwól, by to On działał, by Jego łaska w Tobie pracowała. Rano wyraź własnymi słowami swą chęć otwarcia się na Jego łaskę i trwaj w postawie pełnej akceptacji, przyjmowania wszystkiego, jako Jego daru dla Ciebie, postawie zaufania, że choćby się waliło i paliło, On jest i czuwa nad wszystkim i że naprawdę świat się nie zawali, jeśli nie zadziałasz, tylko pozwolisz wydarzeniom toczyć się własnym nurtem.

Pod koniec dnia zastanów się, jakie odczucia masz po tym ćwiczeniu? Co odkryłeś? Czy coś się zmieniło? Jak to jest pozwolić Bogu działać?

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply