LOADING

Type to search

Rekolekcje coachingowe – II niedziela Wielkiego Postu

Magdalena Pawlica 27 lutego 2018
Share

Druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Przemienienia Jezusa na górze Tabor. Tajemnica ta w połączeniu z czytaniami mówiącymi o ofierze z Izaaka i z Jezusa wzywa każdego z nas do osobistej przemiany i ofiary w imię miłości do Boga.

Stąd ćwiczenia, jakie dziś chcę Wam zaproponować skupiają się na wyżej wspomnianych tematach.

Ćw. 1. Podejmij właściwe wyrzeczenia

Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś, podejmij wyrzeczenia na Wielki Post. Jak Abraham ofiaruj Bogu to, co jest dla ciebie cenne i ważne, ale w jakiś sposób stało się Twoim bożkiem, czymś co zajęło miejsce Boga Jedynego. Dla Abrahama w pewnym momencie takim zagrożeniem stał się długo wyczekiwany syn – Izaak, a co/kto jest dzisiaj takim bożkiem dla Ciebie?

Postaw Boga na I miejscu i zdecyduj: rezygnacja z czego przybliży mnie bardziej do Boga? Jakie (powiedzmy 3-5 rzeczy) mogę zrobić, by bardziej okazać Mu swą miłość, jeszcze mocniej zaprzyjaźnić się z Nim?

Ćw. 2. Moja przemiana

Celem życia chrześcijańskiego jest przemiana każdego z nas w Chrystusa. Dlatego każdego dnia rozpoczynającego się tygodnia stawiaj sobie pytanie: „co teraz na moim miejscu zrobiłby Jezus?” i spróbuj zareagować tak, jak On. Możesz również na każdy dzień postanowić sobie, że będziesz naśladować jakąś z Jego cech charakteru, np. w poniedziałek dostrzeganie dobra w każdym człowieku, w piątek hojność itd. itp.

Jeśli czujesz się na to gotowy, spróbuj potraktować również trudne sytuacje w tym tygodniu jako dar od Boga, mający pomóc Ci w przemianie w syna Bożego.

Jak się czujesz wiedząc, że Bóg przez trudne sytuacje w Twoim życiu, wychowuje Cię, uczy i prowadzi do dojrzałości, jak ojciec syna?

Ćw. 3. Motto

Idąc za główną ideą II czytania, zapisz sobie w telefonie, na kartce i medytuj w głowie tę myśl: „jestem kochany przez Boga. Bóg mnie nigdy nie potępi.”

Powodzenia w pracy nad sobą i do zobaczenia za tydzień :)

Tags:
Poprzedni artykuł

You Might also Like

Leave a Reply