LOADING

Type to search

Rekolekcje coachingowe: I niedziela Wielkiego Postu

zafor hasan 21 lutego 2018
Share

Czytania dzisiejszej niedzieli ( http://liturgia.wiara.pl/kalendarz/67b53.Czytania-mszalne/2018-02-18) skupiają się na zagadnieniu przymierza. W I czytaniu mamy opis przymierza zawartego z Noem, a w II odczytanie tego wydarzenia w perspektywie NT, jako zapowiedzi sakramentu chrztu, gdzie Chrystus ratuje nas niczym arka Noego przed złem.

W związku z tym pragnę Was zaprosić do uświadomienia sobie przymierza zawartego z Bogiem. Każdy z nas je zawarł w momencie chrztu, z tym, że większość z nas była wtedy małymi, nieświadomymi niczego dziećmi. Może I tydzień Wielkiego Postu to idealny czas, by odświeżyć sobie tamten moment?

ćw.1

Dlatego na początek proponuję za papieżem Franciszkiem: poznaj swoją datę chrztu. Następnie zaznacz ją sobie na czerwono w kalendarzu, bo to jedno z najważniejszych świąt w Twoim duchowym życiu. Nawet jeśli kiedyś żyłeś na bakier z Kościołem, to łaska i moc tego sakramentu są nieusuwalne, nawet dla apostatów! Zawsze możesz zawrócić i na nowo uwierzyć w Ewangelię.

ćw. 2

Przymierze to umowa obustronna. Znajdź sobie czystą kartkę formatu A4 i podziel na dwie równe części. Po jednej stronie wpisz, co obiecał Ci Bóg na mocy przymierza chrztu, a po drugiej stronie to, co Ty (lub rodzice w Twoim imieniu) obiecałeś Bogu. Przeproś Go za niewierności przymierzu, ale również nie bój się wymagać od Boga, by i On dotrzymał słowa, jeśli czujesz, że jest inaczej (mała podpowiedź: może się okazać konieczne sięgnięcie do liturgii sakramentu chrztu).

Zapraszam też do prologu naszych wielkopostnych rekolekcji: http://blogownia.stacja7.pl/walentynkowy-popielec/

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply