LOADING

Type to search

Radujmy się i cieszmy z rzeczy małych!

zafor hasan 24 września 2015
Share

„A nie bądźcie przygnębieni, bo radość w Panu jest waszą ostoją”  (Neh 8, 10b)

Wiele jest osób smutnych na świecie. Jednak do nas, Polaków, przywarł szczególny stereotyp, że jesteśmy osobami narzekającymi na wszystko dookoła. Osobami, którym nigdy nie jest dobrze i bardzo trudno dogodzić. Osobami, które nie potrafią się cieszyć. I mimo, że jest to tylko stereotyp to jednak coś musiało go wywołać.

A Pismo Święte, które jest Dobrą Nowiną, Radosną Nowiną, mówi nam, że mamy się radować i cieszyć. Powinniśmy się radować, bo mamy Wielkiego Pana! Powinniśmy się radować i dziękować, że mamy się z czego radować. Musimy nauczyć się cieszyć z rzeczy małych.

Kiedy ostatnio podziękowałeś za coś Bogu? Czy robisz to na koniec każdego dnia? Czy robisz to z samego rana, dziękując za to, że mogłeś się obudzić?

A kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że masz dach nad głową, wygodne łóżko i ciepłą kołdrę? Kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że masz co włożyć do garnka?

Kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że masz prace? Że masz jakiekolwiek źródło dochodów w czasach kiedy tyle ludzi jest bezrobotnych?

Kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że masz rodzinę? Że masz chociaż jedną osobę z rodziny? Że masz komu powiedzieć „Kocham Cię” albo nawet za to, że miałeś na kim wyładować swoje złości?

Kiedy ostatnio podziękowałaś za to, że córka powiedziała do Ciebie: „Kocham Cię Mamusiu!”? Albo kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że syn powiedział do Ciebie: „Tato, kiedyś chce być taki jak Ty!”.

Kiedy ostatni raz podziękowałeś Bogu za to, że masz możliwość uczenia się i rozwijania? Kiedy ostatnio podziękowałeś Mu za swoje talenty?

Kiedy ostatnio podziękowałeś za to, że żyjesz? Za to, że Cię stworzył? Za to, że ofiarował za Ciebie swojego Syna?

Kiedy ostatnio podziękowałeś Bogu za to, że zawsze jest przy Tobie?

Musimy nauczyć cieszyć się z rzeczy małych. Z błahostek. Musimy dziękować,  za każdą drobnostkę! Bo jak Bóg może nam dawać rzeczy wielkie, skoro nie potrafimy podziękować nawet za te małe?

„Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!” (Flp 4,4)

girl-690614_1280

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply