LOADING

Type to search

Rachunek sumienia po ŚDM

zafor hasan 3 sierpnia 2016
Share

Sama nasza obecność jako katolików już mówi że Jezus żyje!

Bardzo mocno broniłem się przed przyjazdem do Krakowa. Rzesze ludzi, wszechogarniający hałas, brak atmosfery modlitwy wydają mi się teraz jedynie wymówką przed głosem Ducha który nawoływał mnie do wjazdu. Byłem, przeżyłem a co najważniejsze doświadczyłem wewnętrznej metanoji w wielu męczących mnie sprawach. Jednego jestem pewien przydałby się dobry rachunek sumienia po tym wspaniałym wydarzeniu.

Wczoraj wróciłem ze stolicy małopolski a już czuję jakiś dziwny brak. Dni młodzieży to czas wyjątkowej łaski, gromadzą ludzi dla których Bóg stanowi wartość. Chcą go szukać i nie boją się o tym mówić, może właśnie tu zaczynają wspaniałą drogę z Chrystusem. Widziałem wielu młodych którzy po prostu trwali na modlitwie, wpatrzeni w Niego z nadzieją, pomimo tego co dzieje się w ich życiu. A może to jedyny czas w ich życiu kiedy doświadczają prawdziwej wolności? Atmosfera wspólnoty jest jakby charyzmatem tych dni, nie ma tam podziałów, dyskusji o przekonania polityczne czy religijne, jest wspólna radość że jesteśmy razem. Naprawdę otworzyło mi to oczy że Chrystus jest jedynym mostem do dialogu międzyludzkiego.

Papież Franciszek zdopingował mnie do większej pracy nad samym sobą. Czasami nie chce mi się ruszyć z łóżka i zacząć głosić prawdę o Jezusie Chrystusie. A żeby ją pokazywać nie trzeba wiele, wystarczy pójść do pracy na uczelnie czy zwyczajnie spotykać się z ludźmi, sama nasza obecność jako katolików już mówi że Jezus żyje! Aktywność serca zawsze przekłada się na naszą sprawność ducha jak i ciała. Może wreszcie spadnę z tej mojej wygodnej kanapy i zacznę kochać! Trzeba mi przede wszystkim wyskoczyć poza rozum, to on często stoi na przeszkodzie do czynienia dobra.

Jedyne co trzeba uczynić po ŚDM to trwać na modlitwie która ma być połączona z działaniem. Resztę dokona Bóg, a moja „kanapa” wyląduje na śmietniku.000_dq05a_625

Tags:
Poprzedni artykuł

You Might also Like

Leave a Reply