LOADING

Type to search

Przyjmij Jego wezwanie i stań się Jego uczniem

zafor hasan 19 sierpnia 2015
Share

„Nie możemy sobie robić przerwy od bycia uczniem Jezusa. Wszędzie, gdzie jesteśmy, jesteśmy uczniami Jezusa – to jest nasza tożsamość. To daje największą radość – jeśli wszystko, co robisz, mieści się w dziele głoszenia Ewangelii”  .

Ksiąd329493-352x500z Michał Olszewski SCJ należy do czołówki moich ulubionych kaznodziejów. Jego kazań mogę słuchać godzinami i nigdy nie czuję przesytu. Podobnie jest z jego książkami. Każda z nich to dla mnie prawdziwa uczta duchowo-intelektualna na najwyższym poziomie. Bardzo mi się podoba to, w jaki sposób ów ksiądz głosi Słowo Boże oraz dzieli się z wiernymi swoim kilkuletnim doświadczeniem duszpasterskim. To, co u niego najbardziej cenię to to, iż nie prezentuje on Ewangelii w stylu light, ale z odwagą i wiarą świadczy o prawdziwym, zmartwychwstałym Jezusie, który podobnie jak dwa tysiące lat temu i dziś działa z tą samą mocą. W kazaniach księdza Olszewskiego uderza przede wszystkim jego autentyczność i szczerość. Już od pierwszych słów da się wyczuć, iż kapłan ten rzeczywiście żyje tym, co głosi, dlatego też nie dziwi mnie fakt, iż wszędzie tam gdzie się pojawia, gromadzi w okół siebie tłumy wiernych, spragnionych jego słów.

Dlatego też chciałabym Wam zaprezentować i zachęcić Was do sięgnięcia po dwie z jego książek, które w ostatnichpol_pl_przyjmij-jego-wezwanie-zaproszenie-do-zycia-z-jezusem-797_1 dniach miałam przyjemność przeczytać. Są to: „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem” oraz „Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać”. Współczesny świat coraz częściej próbuje zepchnąć Jezusa do lamusa oraz przekonać nas, iż jest On tylko jakąś odległą ideą, żydowskim prorokiem, który i może żył dwa tysiące lat temu, może i przechadzał się po palestyńskiej ziemi, może i rzeczywiście uzdrawiał i niósł pocieszenie strapionym, no ale w końcu został brutalnie zabity na krzyżu i na tym Jego rola w świecie się skończyła. Natomiast ksiądz Olszewski udowadnia, że jest zgoła inaczej. Chrystus co prawda umarł, ale po trzech dniach zmartwychwstał i współcześnie jest nie mniej żywy niż dwa tysiące lat temu. Jezus, tak samo jak kiedyś, chce leczyć wszystkie nasza choroby, bóle i strapienia. On ma najlepszy plan na życie dla każdego z nas i chce ten plan wobec nas zrealizować. Jedyne, co musimy zrobić, to bezgranicznie Mu zaufać i powierzyć Mu swoje życie, aby On mógł działać. A jak to zrobić? Odpowiedź w książkach księdza Michała :) Ponadto, w związku z tym, iż autor jest znanym i cenionym egzorcystą w obu publikacjach nie brakuje również licznych przykładów i świadectw uzdrowień z jego kilkuletniej posługi duszpasterskiej, które lepiej przemawiają do współczesnego człowieka, niż wzniosłe słowa będące tylko teorią oraz udowadniają, iż szatan nie jest żadnym nierealistycznym monstrum, ale rzeczywiście istnieje i zbiera obfite żniwo we współczesnym świecie, zwłaszcza wśród osób, które zaprzeczają jego istnienia. 

Ksiądz Michał pisze prostym, mówionym językiem, trafiającym wprost do serca czytelnika. Rozważania autora są mocne, szczere i bardzo konkretne – wwiercają się głęboko w serce i zmuszają do trudnych przemyśleń na temat „jakości” naszej wiary. Podczas lektury niejeden czytelnik może czuć się niekomfortowo. Kapłan nie boi się krytykować moralnego zła dziejącego się we współczesnym świecie, a także podważać wiarygodności co poniektórych samozwańczych „autorytetów”. Bez owijania w bawełnę mówi o tym, co jest dobre, a co złe – otwarcie nazywa czarne czarnym, a białe białym, przez co chce skonfrontować naszą deklarację wiary z rzeczywistością. Dla wielu osób ksiądz Olszewski może być zbyt konserwatywny, mogą się nawet wyśmiewać z jego ostrzeżeń przed atakami złego, ja jednak cieszę się, że są jeszcze tacy kapłani, którzy nie poddają się duchowi tego świata oraz głoszą prawdziwą wiarę. Oby więcej takich było!

Książki polecam tym, którzy w natłoku codziennych obowiązków i w pogoni za sukcesami zagubili gdzieś swoją wiarę i pragną ją teraz ożywić. Lektura obu tych pozycji jest ku temu najlepszą okazją. Gorąco polecam!

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply