LOADING

Type to search

Przedstawiciele łódzkiej oazy na Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

zafor hasan 17 grudnia 2018
Share

W sobotę 24 listopada w Spale odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, w którym uczestniczyli przedstawiciele Ruchu z 9. diecezji należących do naszej filii. Filia Warszawska rozciąga się od archidiecezji łódzkiej przez diecezję łowicką, archidiecezję warszawską, aż do archidiecezji białostockiej i diecezji ełckiej, leżących na północno-wschodnim krańcu Polski. Łódzką oazę reprezentowali: Beata i Krzysztof Krawczykowie (para diecezjalna), Grażyna i Krzysztof Misiakowie (Diakonia Rekolekcyjna DK), Agata Lewkowicz (para rejonowa, DKS), Marcin Chądzyński (DKS, DE) oraz Mateusz Wiśniewski (DKS, DFD, DL), a także ks. Marcin Majsik (moderator DK).

Po wspólnej jutrzni nastąpiło zawiązanie wspólnoty, podczas którego mieliśmy okazję poznać parę filialną oraz przedstawicieli diakonii z innych diecezji. Podczas następnego punktu programu – spotkań w grupach – rozmawialiśmy o naszych doświadczeniach Ruchu, a także zastanawialiśmy się, jak możemy wsłuchiwać się w potrzeby innych i co możemy robić żeby lepiej pełnić swoje posługi. Pomagała nam w tym homilia papieża Franciszka wygłoszona na zakończenie Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu o towarzyszeniu. Później udaliśmy się do kaplicy prezydenckiej na Namiot Spotkania i Mszę Świętą, podczas których rozważaliśmy Ewangelię o Bartymeuszu i wspominaliśmy męczenników z Wietnamu.

Później udaliśmy się na pyszny obiad, podczas którego odwiedziła nas Monika Tataradzińska z Wydawnictwa Światło-Życie z mężem i zaprezentowali nam dwie najnowsze pozycje Wydawnictwa: „Spuście rosę, niebiosa” oraz album „Wychowawca ludzi wolnych”, druga z nich była jeszcze ciepła (prawie dosłownie), gdyż pierwsze egzemplarze dotarły do siedziby wydawnictwa dzień wcześniej. Następnie udaliśmy się na krąg filialny oraz spotkania diakonii specjalistycznych i poznaliśmy członków diakonii z innych diecezji, rozmawialiśmy o podejmowanych przez nas posługach, naszych radościach i troskach, pomysłach na nowe działania, współpracy z diakoniami centralnymi jak również o naszych doświadczeniach Ruchu. Potem były ogłoszeniach centralne i filialne, nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla i kolacja.

Bardzo się cieszmy, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i poznać członków Ruchu z innych diecezji i przedstawicieli diakonii centralnych.

Bogu niech będą dzięki!

Leave a Reply