LOADING

Type to search

Pomysł Boga na Twoje życie. Jak odkryć Boży plan, kiedy ludzkie plany zawodzą

zafor hasan 12 lipca 2014
Share

216 stron, które zmienią Twoje życie!

Dr Gregory Popcak należy go grona czołowych terapeutów chrześcijańskich w Stanach Zjednoczonych. W swojej pracy codziennie pomaga ludziom rozczarowanym i sfrustrowanym w związku z tym, jak potoczyło się ich życie. Jego najnowsza książka zatytułowana „Pomysł Boga na Twoje życie. Jak odkryć Boży plan, kiedy ludzkie plany zawodzą” ma za zadania przybliżyć nam techniki i sposoby radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach. 

Jako dzieci często marzymy o bogactwie, sukcesie, sławie. Na pewno niejeden dorosły mężczyzna jPomysl-Boga-na-Twoje-zycie-Jak-odkryc-bozy-planako mały chłopiec śnił po nocach o byciu dzielnym strażakiem i ratowaniu ludzkiego życia. Niejedna dorosła kobieta jako mała dziewczynka marzyła o księciu z bajki na białym koniu. Nikt wtedy nie myślał o chorobach, bezrobociu, rozwodach. Niestety nasze sny nie zawsze się spełniają. Czujemy się wtedy sfrustrowani i niespełnieni, mamy wrażenie, że nasze życie to jedna wielka porażka. Co w takiej sytuacji radzi autor? Zachęca nas abyśmy całym sercem trwali przy trzech cnotach teologicznych: wierze, nadziei, miłości! Nie możemy zapominać, że Bóg stworzył nas z miłości i zależy Mu na naszym spełnieniu. Naprawdę! Zostaliśmy powołani do życia w określonym celu. Naszym zadaniem jest rozszerzanie Królestwa Bożego na ziemi. Wg autora życie dopiero wtedy nabiera sensu, kiedy otrzymane w darze talenty i charyzmaty wykorzystujemy dla dobra innych i chwały Bożej. Rozczarowanie, które pojawia się w życiu jest często wynikiem naszych złych pragnień, które są tylko substytutem tego, czego nam naprawdę potrzeba, aby żyć w zgodzie z Bogiem i samym sobą. Jednocześnie autor przestrzega nas przed myśleniem, iż jeśli jesteśmy na właściwej drodze, to znaczy, że wszystko pójdzie jak z płatka. Trudności na pewną się pojawią, ale jeśli zaufamy Bogu, to nic nie będzie dla nas niemożliwe. W książce znajdziemy wiele cennych wskazówek, jak je przezwyciężać. Jak mówi Pismo Święte:

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie! Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu – w piecu utrapieni. Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj!” (Syr 2, 1-6)

Obszerna cześć książki poświęcona jest omówieniu pięciu kroków zawartych w słowie WIARA, które mają nam pomóc odkryć i wypełnić, to wszystko, co Bóg dla nas zamierzył: 

Wyznawaj zasady zdrowego osądu i oceny sytuacji

Idź do przodu, nawet gdy masz wątpliwości

Analizuj przyczyny swojego niepokoju

Rozwijaj w sobie zdolność empatii

Akceptuj i przezwyciężaj trudne chwile

Jest to niewątpliwie wspaniała lektura dla wszystkich, którzy w mniejszym lub większym stopniu są rozgoryczeni swoja obecną sytuacją życiową. Liczne testy pozwolą na skonfrontowanie się ze sobą i niespełnionymi oczekiwaniami. Nie brakuję również świadectw ludzi, którym udało się być „lepszymi wersjami” samych siebie, ponieważ z Bożą pomocą znaleźli cel, dla którego warto żyć. Dzięki tej książce masz szansę stać się takim człowiekiem, jakim pragnie Cię mieć Bóg!              

Nie wierzysz w siebie? Nie szkodzi! Bóg w Ciebie wierzy!

Tags:
Następny artykuł

Leave a Reply