LOADING

Type to search

Pokazali, że życie jest fajne i dostali nagrodę

zafor hasan 14 listopada 2018
Share

Klubokawiarnia „Życie jest fajne”, w której pracują dorośli autyści, w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową S3KTOR 2016 zdobyła nagrodę serwisu warszawa.ngo.pl. Redakcja portalu podkreśla, że nagradza działania, które realnie zmieniają życie i sposób myślenia mieszkańców stolicy.

Warszawiacy na najlepszą inicjatywę minionego roku głosowali do połowy 2017 roku, natomiast na uroczystej gali, która odbyła się 15 września, poznaliśmy zwycięzców konkursu S3KTOR 2016. Klubokawiarnia „Życie jest fajne” jest jednym z laureatów plebiscytu.

Redakcja serwisu warszawa.ngo.pl. zaznacza, że wyróżnia projekty mające charakter długofalowy. Nagradza pionierów, którzy często walczą ze stereotypami, nie boją się żmudnej pracy, są zdeterminowani i wierzą, że życie naprawdę jest fajne.

Klubokawiarnia powstała w marcu 2016 roku. Prowadzona jest przez „Fundację Ergo Sum”. Misją organizacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym społecznie.

W lokalu zatrudnieni są dorośli autyści, którzy znajdują zajęcia dostosowane do swoich możliwości. Charakter pracy oraz konieczność reagowania na niespodziewane sytuacje ma działanie terapeutyczne – rozwija ich umiejętności życiowe, a także w naturalny sposób umożliwia integrację z osobami pełnosprawnymi. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Klienci podkreślają, że dobrze się w nim czują, dlatego chętnie wracają na słodkie i słone przekąski.

Jednak nie samym chlebem żyje człowiek. W klubokawiarni odbywają się koncerty, wieczory poetyckie, wystawy plastyczne, spotkania miłośników planszówek, wyprzedaże sąsiedzkie, warsztaty, wykłady oraz panele dyskusyjne.

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply