LOADING

Type to search

Piękny widok

zafor hasan 28 grudnia 2015
Share

Witajcie. Na wstępie odrazu zaznaczę że jestem normalny, nie jestem „homoniewiadomo”. Piszę tak ponieważ niektórzy mogą inaczej pomyśleć po tym co przeczytają w tym wpisie. Więc o co chodzi?

Mamy okres świąteczny. Minął adwent, a w nim różne rekolekcje, spotkania, skupienia, czuwania itd. To o czym zaraz napiszę, odkryłem już kilka lat temu.

Wiadomo, że idzie się do kościoła żeby się pomodlić, spotkać z Bogiem. Ja jestem obserwatorem i lubię obserwować ludzi a zwłaszcza młodzież. I bardzo lubię przyłapać kogoś na modlitwie. Tak, będąc w kościele lubię przyłapać kogoś na modlitwie a zwłaszcza młodych chłopaków. Przyłapać w sensie że zauważyć to i przyglądać się temu.

W mojej diecezji Biskup organizuje czuwania adwentowe i wielkopostne dla młodzieży. Czuwanie trwa nie całe dwie6a godzinki, jest dużo młodzieży, jest diakonia muzyczna która daje czadu, biskup rozważa i opowiada różne rzeczy, są różne symbole na czuwaniu i w ogóle jest super. W większości wśród zgromadzonych są dziewczyny, ale jest też i sporo chłopaków. I jak się czasami rozejrzę i przyłapię jakiegoś chłopaka na modlitwie, na skupieniu i zamyśleniu podczas adoracji, to jest to piękny widok (wspomniany w tytule wpisu), któremu się przyglądam i się raduję tym widokiem. Lubię ich przyłapać nie tylko podczas czuwań, ale na innych spotkaniach też, czy podczas Mszy Świętej.

Może zapytacie dlaczego jest to piękny widok?

Mówi się że chłopak powinien być silny, stawać w obronie innych itd. Widząc chłopaka modlącego się, klęczącego przed Bogiem wiem że jest świadomy tego że jest Ktoś ponad wszystkim, wie że wszystko co ma pochodzi od Boga.

I teraz piszę do wszystkich chłopaków:

Jeżeli widzę, że klęczysz przed Panem Bogiem Twoim, to wiem że nawet gdy nie posiadasz siły fizycznej, czy też sprawności, masz za to wielką siłę ducha. A nawet gdy masz siłę i sprawność i wiele innych umiejętności to doceniasz to i dziękujesz Panu za to i Go wychwalasz. Wiem że prosisz Boga o mądrość i pomoc, Salomon prosił Boga o mądrość i dostał wielką mądrość. Wiem że nie jesteś „self-made man” czyli człowiekiem który zawdzięcza wszystko wyłącznie sobie, swoim zdolnościom i pracowitości. Jesteś kimś ważnym i odważnym. Jesteś żołnierzem Boga. Iluż to młodzieńców i mężczyzn – o których można przeczytać w Piśmie Świętym – powoływał i prowadził Bóg, a gdy Jemu zawierzyli to: „pokonali oni królestwa, dokonali dzieł sprawiedliwości, doczekali się spełnienia obietnic, zamknęli lwom paszcze, stłumili żar ognia, uniknęli ostrza miecza, okazali moc nad słabością i waleczność na wojnie, odparli wojska cudzoziemskie” (cytat pochodzi z płyty Armii Dzieci). Więc chłopaki nie poddawajcie się pomimo trudności, trwajcie w tym i trzymajcie z NIM a wszystko będzie dobrze.

A dla wszystkich niedowiarków lub wyśmiewających się z tych młodzieńców zacytuję zdanie które widziałem na plakacie ewangelizacyjnym:

„Myślisz, że modlitwa jest dla słabych facetów? Podejmij wyzwanie!!!”

Jak widzę takich chłopaków modlących się to serce mi się raduję i powraca nadzieja.  A często jak rozmawiam z nimi to są to normalni chłopacy, wysportowani, radośni, lubią się powygłupiać, pogadamy o dziewczynach, o marzeniach, o zainteresowaniach. Normalni chłopacy pod każdym calem, a jednak inni od reszty. Inni w pozytywnym sensie.

Życzę wszystkim, żeby chociaż raz przyłapali kogoś na modlitwie a zwłaszcza młodzieńca i pomyśleli czyż nie jest to piękny widok.

A czy ktoś z Was, przyłapał kogoś na modlitwie? Czy zgadzacie się ze mną, czy macie inne zdanie?

Pozdrawiam Grzesiek zwany długim :)

Tags:

4 Komentarzy

 1. Kacper 7 sierpnia 2021

  Super! Budujący tekst

  Odpowiedz
  1. Grzesiek zwany długim 9 sierpnia 2021

   Dziękuję bardzo za te słowa :)

 2. Romano 25 grudnia 2017

  No pięknie Grzesiu:)

  Odpowiedz
  1. Grzesiek zwany długim 9 sierpnia 2021

   Dziękuję :)

Leave a Reply