LOADING

Type to search

Padliną jesteś

zafor hasan 20 listopada 2015
Share

Zainspirowana Ewangelią wg św. Łukasza 17,37

„Gdzie jest padlina, tam zgromadzą się i sępy.”

„O lenistwie, o nic nie robieniu. O nie działaniu. O tym, że padliną jesteś!”

Chodzi o to, że Pan obiecuje: „szukajcie a znajdziecie”, „pukajcie a otworzą wam”, „proście a otrzymacie”. To są wszystko czasowniki. Trzeba robić coś. Pan mówi, że jak zaczniesz szukać, jak będziesz szukał, jak będziesz wykonywał tę czynność względem kogokolwiek/czegokolwiek, to na pewno znajdziesz. Pan nie mówi: „szukajcie, to może znajdziecie”, albo że się zgubicie. Mówi: „szukajcie a znajdziecie”. Tak samo „proście, a będzie wam dane”. Nie mówi, że jak poprosisz to Ci odmówią. Będzie Ci to dane jak poprosisz. W końcu będzie Ci dane.

Nie mówi też, że od razu Ci dane będzie. Może być Ci dane nie to o co prosisz, ale to, co za tym stoi. Np. prosisz o męża/żonę a tak naprawdę potrzebujesz miłości i kogoś kto będzie z Tobą. Prosisz o zdrowie, a tak naprawdę się po prostu boisz i potrzebujesz wsparcia drugiego człowieka żebyś nie był sam/samotny w tym co przechodzisz. A czasami, gdy prosisz o męża/żonę, to otrzymasz męża/żonę bo chcesz się ofiarować w małżeństwie i Bóg musi Cię do takiej ofiarnej miłości przygotować. To wymaga czasu. Twojego czasu. Twojego czasu w obecności Boga.

Mówi też „pukajcie a otworzą wam”. Trzeba ich/to znaleźć (szukajcie!) i jeszcze zapukać (pukajcie!). Kolejny krok. Nie ma, że jak znajdziesz, to od razu masz. Trzeba zapukać, żeby oni/ta sprawa wiedziała jeszcze, na głos, że chcesz, że się domagasz, że już jesteś w tym miejscu gotowy na przyjęcie tego, że nie odpuścisz już. Pukanie słychać, musi być słyszalne. Nie w ciszy. W ciszy można szukać. Ale później trzeba głośniej dać o sobie znać. No i na koniec poprosić. Powiedzieć co się chce. To jest droga do sukcesu. Do osiągania różnych rzeczy, celów… do działania.

nog

A sępy są tam gdzie padlina. Padlina to śmierć w działaniu. To nic nie robienie. Gdy nie działasz, od razu pojawiają się sępy. To leżenie i pozwalanie by ktoś się nami żywił. Jak nie działamy to jesteśmy padliną. Nie ma nic pomiędzy. Albo szukasz, pukasz i prosisz albo jesteś padliną w danej sprawie, relacji, sytuacji życiowej/aspekcie swojego życia. I tam są sępy! Sępy to Ci, którzy ponieważ nic nie robisz z życiem żywią się Tobą, Twoim życiem, Twoimi darami, talentami. Żrą wszystko, co masz, co Ci daje Bóg, co Ci daje siłę, żrą Ciebie, Twoje serce, Twoje „ja”. Żrą wszystko, co najlepsze w Tobie, Twoje marzenia, pragnienia, plany, Twoją osobowość, charyzmę. Sęp nie podchodzi do kogoś kto działa. Podchodzi do leżącego bo tam mu nic się nie stanie, nic mu nie grozi. Padlinie nic nie zostanie. I gdy ktoś już jest taką padliną w życiu to pełno sępów ma wokół i musi je najpierw odgonić. Z tego „padliniarstwa” (lenistwa, nic nie robienia) ciężko się podnieść bo sępy już się trochę pożywiły jego życiem, a on musi powstać z tym brakiem, sępy odgonić i dopiero zacząć szukać, pukać i prosić. Sępy też zasłaniają widok. Zabrały już coś z tego człowieka. Ale on da radę gdy podejmie decyzję że wstaje i działa. Da radę gdy zacznie działać robiąc pierwszy krok. Da radę bo z Bogiem. Z Bogiem żywym. Z Bogiem życia, który jako pierwszy powstał ze śmierci.

Zobacz, w których sprawach, aspektach, relacjach swojego życia jesteś padliną i kto/co wokół jest sępem. Bo tam gdzie Cię zjadają, tam, gdzie jest toksyk, tam jesteś padliną i trzeba wstać. Zobacz, co Cię sępi, kto to jest, jakie to są działania innych. Zobacz, co trzeba zrobić żeby odgonić sępy. Trzeba zrobić mapę padliny i sępów. Odgonić je i żyć. Żyć życiem żywych. W Chrystusie Jezusie.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply