LOADING

Type to search

Odkryj z dzieckiem tajemnice wiary

zafor hasan 6 kwietnia 2016
Share

„Pampiludki i tajemnice wiary” to książka jakiej jeszcze nie było: z prostotą i dziecięcą wrażliwością wyjaśnia znaczenie trudnych zagadnień wiary chrześcijańskiej, a każda przygoda bohaterów uchyla przed Czytelnikiem kawałek Nieba.

pampi_okl(1)

Niektórzy z Was, drodzy Czytelnicy Blogowni, pamiętają może moje opowiadania o baśniowej Pampilii, które ukazywały się tutaj od 2013 roku. W każdym z nich staram się w dość nietypowy lecz prosty sposób objaśnić dzieciom znaczenie trudnych słów, które słyszą podczas niedzielnej mszy świętej lub w modlitwach, których jako rodzice staramy się je uczyć. Rok temu, tuż przed świętem zesłania Ducha Świętego, teksty o pampiludkach znalazły wydawcę. DREAMS Wydawnictwo od tego roku wprowadziło linię książek chrześcijańskich, którą promuje między innymi moja książka „Pampiludki i tajemnice wiary”.

– O, dzień dobry! – odpowiedziała nieznajoma. – Jestem Gloria, a wy?
– Jestem Alimemek, a to Gideon. Możemy spytać co robisz?
– Niosę Chwałę Bogu – wyjaśniła z powagą Gloria.
– Co niesiesz? Gdzie niesiesz? – spytały równocześnie pampiludki.
– Chwałę Bogu. Na wysokość ją niosę, na górę Ojeje. Ciężka ta Chwała, ale bardzo fajnie się ją niesie. Poniesiecie ze mną? – zaproponowała Gloria.
W tomie opowiadań „Pampiludki i tajemnice wiary” dzieci odkryją znaczenie słów bliźni, miłosierdzie, chwała, hosanna, zbawienie, odbędą pouczającą wycieczkę do Wolnej Woli, dowiedzą się do czego służy i jak się wykonuje znak krzyża, a w ostatnim rozdziale wraz z pampiludkami odkryją Tajemnicę Wiary.
Jeśli ktoś z Was ma dzieci, siostrzeńców, rodzeństwo, kuzynostwo, chrześniaków – zachęcam do odwiedzenia strony, którą dla serii o pampiludkach (drugi tom ukaże się w czerwcu) uruchomiło wydawnictwo:
Znajdziecie tam między innymi fragment książki i recenzje.
Zerknijcie jeszcze na film promujący książkę. Zapraszam wszystkich na wycieczkę do Pampilii!
Asia Olejarczyk
Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply