LOADING

Type to search

Nocny Trip, a jednak się dzieje!

Magdalena Pawlica 22 lipca 2014
Share

Szum opon na rozgrzanym całodniowym słońcem asfalcie, czasem charakterystyczny dźwięk usypującego się z pod kół grysu, wieczorne powietrze odpoczywające po całym dniu i przechodzące coraz bardziej nocną nutą snu, a w koło zmieniające się krajobrazy miejskiej zabudowy, lasów, pól i rzek. Cel jest jeden, dobra zabawa, ruch i miłość do swoich dwóch kółek.

 

Nocny Trpi

Tuż przed godziną 21 raz w tygodniu zbierają się miłośnicy przemieszczania się na rowerze. Miejsce zbiórki? Opole, tak zwana „baba na byku” czyli Pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego. Wydarzenie powstaje na Facebooku, tam gdzie wiele współczesnych inicjatyw społecznych. Bez zbędnego gadania, bez nadmiernego komplikowania. Ustala się cel, ciekawe miejsce, pałac, jezioro, stara kopalnia, gdzieś nie daleko, tak by każdy dał rade kondycyjnie, by każdy mógł niezależnie od dwuśladu jakim jedzie.

 

_DSC1662

Godzinka na dojazd, godzinka na powrót czasem parę minut więcej. Wspólne zdjęcia i wspólne uśmiechy, co bardziej wprawieni znawcy tematu udzielają rad rowerowych mniej obeznanym kolegom, co silniejsi z dumą i zaangażowaniem wszystkich mięśni pompują kolejne atmosfery powietrza do kół rowerów koleżanek podróży.

_DSC1663

 

Nocny Trip, bo to o nim ta krótka opowieść to taki mały dowód na to, że współczesny świat nie żyje jeszcze w pełni w sieci, że są ludzie dla których wspólna pasja, dobra zabawa to coś więcej niż czas spędzony przy klawiaturze. Nocny Trip to również dowód, że pasja daje chęć życia, chęć poznania drugiego człowieka, że łączy ludzi.

Nocny Trpi 3

Dziś tak wiele słychać o nudzie, wszyscy w kolo się nudzą, nigdzie nic się nie dzieje. Pod Opolską Nike, raz w tygodniu jest dowód na to, że by się działo, trzeba po prostu rozejrzeć się dookoła, czasem wziąć sprawy w swoje ręce i tylko coś zaproponować. A jak będzie propozycja, wówczas będzie się działo.

Tags:

Leave a Reply