LOADING

Type to search

Nie śpij… Czuwaj!

zafor hasan 3 grudnia 2014
Share

Czy przełączyłeś się już na tryb ”ADWENT – NIE ŚPIJ… CZUWAJ!”?

Ja ponieważ jestem wielkim śpiochem nie tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale także w wymiarze duchowym, muszę kilka razy na dzień się na niego przestawiać po to, aby nie przegapić żadnego nawet najmniejszego znaku na to, że właśnie przyszedł i puka do drzwi mojego serca Ten na, którego wszyscy czekamy.

Otóż wydaje mi się błędem myślenie, że Jezus przyjdzie do nas dopiero za 21 dni. On przecież chce przychodzić do nas każdego dnia naszego życia, bez względu na to, jaki mamy aktualnie okres liturgiczny. Zachęcam cię do tego, abyś w czasie tego adwentu otworzył bardzo szeroko swoje oczy, uszy, a przede wszystkim serce na Jezusa i na to wszystko co On do ciebie mówi, co ci pokazuję i do czego cię właśnie teraz zaprasza.

Jeśli to tylko możliwe spróbuj wyłączyć na ten czas wszystko to, co przeszkadza ci wsłuchiwać się w głos Jezusa. Może na co dzień  masz bardzo mało czasu na to, aby spotkać się z drugim człowiekiem i dać mu bezinteresownie coś z siebie, poświęcić komuś swój wolny czas? Może też masz niewiele czasu na codzienną lekturę Słowa Bożego i osobiste spotkanie z Bogiem na modlitwie?

Możliwości na owocne przeżycie tego adwentu jest wiele, niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz pamiętaj o tym aby robić zwróconymi ku Bogu. A poniżej zostawiam ci kilka informacji na temat ciekawych inicjatyw adwentowych.

PLASTER MIODU. Internetowe Słuchowisko Adwentowe.

Był Nocny Złodziej, Zakochany Skazaniec, Wilki Dwa i Oto Człowiek!. Tym razem będzie zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Żadnych filmów, wielkich produkcji i medialnej kampanii. Samo Słowo.
W imieniu o. Adama Szustaka OP serdecznie zapraszam Was do wspólnego przeżycia Adwentu 2014 poprzez Internetowe Słuchowisko Adwentowe: PLASTER MIODU.

Na każdą adwentową noc o. Adam przygotował krótkie rozważania Słowa połączone z modlitwą, a trzy razy w tygodniu (w każdą niedzielę, wtorek i czwartek) dłuższe komentarze do Słowa: wszystkie jak PLASTER MIODU, bo każdej adwentowej nocy Bóg chce przyłożyć te plastry do naszych ran, chce osłodzić nasz ból, chce nakarmić obficie nasze spragnione ciała i dusze.

W konkrecie: każdej adwentowej nocy udostępnimy na tym wydarzeniu oraz na profilu Langusta na palmie nagranie w formacie mp3, którego będzie można słuchać w internecie albo ściągnąć dla siebie. Codziennie albo raczej conocnie od 30 listopada do 24 grudnia 2014 roku. W nocy, na pewno po zmroku, na pewno przed świtem.

To będą zupełnie inne rekolekcje. Tylko Słowo, tylko głos ojca, tylko dla Ciebie. Bardzo intymnie, bardzo kojąco, bardzo bezpośrednio. Po prostu PLASTER MIODU.

Najserdeczniej zapraszamy.

Wszystkie odcinki można znaleźć na stronie: http://www.langustanapalmie.pl/plaster-miodu

Źródło: https://www.facebook.com/events/1490153771249016/

Czytaj słowo

Ponad dziesięć lat temu mój przyjaciel Michał, z którym wtedy rozmawiałem o głupotach przekazał mi bardzo prostą myśl dotyczącą poznawania Boga. Miałem, choćby mały fragment, ale codziennie czytać Pismo Święte.

Przez wiele lat doświadczałem i doświadczam trudu zmagania się ze sobą w tej sprawie. Coraz częściej odkrywam też, że wiele osób przeżywa tą samą trudność. Niby zatrzymanie się na kilka minut i sięgnięcie po Pismo nie powinno być trudne, a jednak…

Kiedy ruszaliśmy z pomysłem strony Czytaj Słowo wiedziałem, że zdecydowanie łatwiej jest czytać we wspólnocie. Wspólnota jest po to, żeby dać oparcie i pomóc, zmobilizować, ale też ułatwić zrozumienie Słowa. Elektroniczna, czy wirtualna wspólnota – takie wyrażenie nawet we mnie samym rysuje uśmiech, ale mimo wszystko mam głębokie przekonanie, że dla wielu z nas elektronika będzie bardzo pomocna.

Ufam, że ten pomysł może dla wielu z Was być pomocny w poszukiwaniu Boga.

Źródło:http://www.czytajslowo.dominikanie.pl/

ADVENTure. Rekolekcje w wielkim mieście

 „ADVENTure. Rekolekcje w wielkim mieście” to rekolekcje głoszone na ścieżkach wiary, którymi przemierzali Maryja, Józef, Jan Chrzciciel, Zachariasz i Elżbieta oraz Mędrcy ze Wschodu. W ich przygodach można odnaleźć elementy historii życia każdego z nas. Dlatego w adwencie będziemy kroczyli ich śladami, by lepiej poznać drogę do Chrystusa Zbawiciela.W niezwykłą podróż, zorganizowana przez Archidiecezja Warszawska i Stacja7.pl, zabiorą nas Dariusz „Maleo” Malejonek, Małgorzata i Marek Nowiccy, s. Judyta Pudełko PDDM, Tomasz Rożek, Marek Zając i kardynał Kazimierz Nycz, którzy – oprócz głoszenia w internecie – spotkają się w dniach 15-21 grudnia z wiernymi w kościele św. Anny w Warszawie.
To pierwsze takie połączenie w historii polskiego Kościoła!21 odcinków, 5 różnych biblijnych dróg, jeden cel – w ten adwent chcemy zbliżyć się do Jezusa Chrystusa. Jeśli ciągle nie masz czasu, jesteś wiecznie zabiegany i ledwo ogarniasz, w rekolekcjach ADVENTure na pewno znajdziesz coś dla siebie. Daj się zaprosić na przygodę z finszem w niebie!Startujemy 5 grudnia!

Źródło:https://www.facebook.com/events/756117721109841/?ref=52&source=1

Tags:

You Might also Like

9 Komentarzy

  1. Pingback: 2iceland
  2. Pingback: 3transgressed
  3. Pingback: lumigan price
  4. Pingback: buy nolvadex
  5. Pingback: aralen uk
  6. Pingback: keto smoothies

Leave a Reply