Najlepszy nauczyciel: Krzysztof Bauer

Najlepszy nauczyciel: Krzysztof Bauer

Wychowawcą i jednocześnie nauczycielem języka polskiego mojej klasy w XIII LO we Wrocławiu, był p. Krzysztof Bauer. Był to sam początek lat 90-tych XX w., w kraju w którym właśnie zachodziły ogromne zmiany.

 

 

Krzysztof Bauer wspaniale pomagał nam wprowadzić się w ten nowy świat. Jego lekcje zawsze były ciekawe, miał ogromną wiedzę i umiejętność jej przekazywania.

 

Z własnej kieszeni fundował naszej klasie stale powiększającą się bibliotekę filmów video, które uważał za warte obejrzenia i wartościowe dla naszego rozwoju. Robiliśmy wiele ponad program nauczania, co potem procentowało na wynikach matur i egzaminów na studia. Można było z nim też zawsze porozmawiać o wszystkim, także o zwykłych codziennych sprawach młodych ludzi.

 

Parę lat po skończeniu przeze mnie liceum, odszedł ze szkoły i nie wiem, jak się poukładały jego dalsze losy. Po latach żałuję, że nie mamy już żadnego kontaktu. Panie profesorze, jeżeli Pan to jakimś cudem przeczyta – dziękuję za wszystko i może… do zobaczenia? :-)

Filip Janczuk
Napisane przez Filip Janczuk

1 Odpowiedzi na komentarz

  1. Awatar
    Luty 07, 2018

    Jeśli Pan Krzysztof Bauer, rocznik 1944, poprzednio polonista w V LO, to niestety właśnie zmarł. Pogrzeb 9.02.2018 w Myszkowie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz