LOADING

Type to search

Nadzieja ma skrzydła

zafor hasan 3 sierpnia 2015
Share

Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury. /Emily Dickinson/

Bogusia jest po udarze mózgu. Leży częściowo sparaliżowana, ale się nie poddaje… wierzy, że kiedyś będzie mogła chodzić, a przynajmniej, że usiądzie na wózku. Choć podczas każdego naszego spotkania rozmawiamy, to jednak zdecydowanie więcej jest chwil, kiedy po prostu na siebie patrzymy i się do siebie uśmiechamy. Kard. Wyszyński miał rację mówiąc, że „uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą często więcej, niż udana rozmowa”. Ja dopiero się tego uczę, ale pani Bogusia już o tym wie. Jej spojrzenie, Jej uśmiech – one wyrażają wszystko.

„Posadzili mnie na łóżku, otworzyli okno, odsłonili firanki, a ja mogłam patrzeć na wierzbę” – po tych słowach Bogusia płakała ze szczęścia. Dziś w ogóle dużo płakała. Jak tylko zobaczyła mnie przy wejściu do sali nie mogła powstrzymać łez. Zanim dowiedziałam się co takiego się wydarzyło, mocno się przestraszyłam.

Po chwili jednak już wiedziałam, że są to łzy prawdziwego szczęścia. Bo jak nie płakać z radości, kiedy człowiek po ponad roku leżenia słyszy słowa, że jest szansa, że kiedyś będzie chodzić? Jak nie być przepełnionym szczęściem, kiedy można – pierwszy raz od udaru – choć na chwilę wyjrzeć przez okno? Nie potrafię opisać słowami tego, co zobaczyłam dziś w oczach Bogusi. Jej wola walki jest ogromna… mówi, że zrobi wszystko, żeby móc wyjść i popatrzeć na zieleń. Nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że dziś poznałam nową Osobę. Nadzieja, która została wlana w Jej serce przemieniła Ją całkowicie. Siedziałam przy Jej łóżku i myślałam o tym, dlaczego tak często my – poruszający się o własnych siłach – tak wiele nie widzimy? Wierzba nie robi na nas wrażenia; kwiatek – coś oczywistego….

Nadzieja…piękna jest. Emily Dickinson tak o niej pisała: „Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply