LOADING

Type to search

Muzyczne Służby Spcecjalne

zafor hasan 4 grudnia 2017
Share

W pierwszy weekend listopada (3-5.11.) Diakonia Muzyczna Diecezji Siedleckiej przeżywała wyjątkowy dzień skupienia w Loretto. Wyjątkowy? A i owszem, ponieważ podczas niego prowadziła warsztaty muzyczne dla młodszych koleżanek.

Diakonia Muzyczna Diecezji Siedleckiej spotyka się co miesiąc na spotkaniach formacyjnych. Tym razem ich spotkanie miało charakter warsztatów. Zostali poproszeni o przygotowanie ich dla scholi z Grębkowa. Cały weekend pracowali razem, by przekazać młodszym koleżankom jak najwięcej wiedzy.

Zaczęli od podstaw, czyli nauki znaków chromatycznych. Ćwiczyli razem, by ułatwić zapamiętywanie wartości nut oraz ich podziału. Wytłumaczyli także jak dobierać pieśni do mszy świętej, by były one jak najbardziej adekwatne.

Blokiem, który zajął im najwięcej czasu była emisja głosu. Pani Ania, która przyjechała by przekazać wiedzę również członkom Diakonii, pokazała  najlepsze ćwiczenia odnośnie rozgrzania instrumentu, jakim jest ich własne ciało. Razem z nią opracowali utwór czterogłosowy, autorstwa pana Pawła Bębenka, który wspólnie wykonali na niedzielnej Eucharystii.

Kolejnego dnia skupili się na cechach dobrej wspólnoty, starali się opracować receptę na udaną współpracę między członkami grup. Ponad to uczyli się tańców i piosenek, które pomogą im w przyszłości zaanimować spotkania większej wspólnoty.
Warsztaty były też czasem modlitwy. Uczestnicy wspólnie przeżywali Eucharystię oraz Liturgię Godzin, nie zabrakło również krótkich nauk księdza, który był inicjatorem całego wydarzenia.

Skąd pomysł na nazwę? Każdy po przeżyciu tak intensywnego weekendu jest już gotowy by zacząć muzyczną podróż. Nie należy ona do najłatwiejszych, dlatego Służby Specjalne po odbytym szkoleniu mają za zadanie dzielić się nowo poznaną wiedzą z innymi i stać na straży poprawności wykonywanych utworów. A ta zabawna naklejka, którą otrzymali wszyscy uczestnicy, ma im o tym przypominać.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply