LOADING

Type to search

Mistery of Spirit

Magdalena Pawlica 20 maja 2018
Share

Duch Święty jest najbardziej tajemniczą osobą Trójcy Świętej przynajmniej dla mnie. Wszyscy chrześcijanie go wzywają, choć nikt nigdy go nie widział. Nawet ewangeliści opisują Go tylko na zasadzie porównania – jakby ogień, gołębica. Niesamowite, że ktoś tak nierealny, ma tak realny wpływ na nasze życie. Duch Święty jest obecny w życiu każdego człowieka jak powietrze. Jest, nawet jeśli nie zdaję sobie z tego sprawy. Owiewa mnie, przenika. zaczynam odczuwać Jego działanie, gdy zaczyna wiać. Im większe podmuchy, tym bardziej dostrzegam Jego obecność.

Myślę, że modlitwa: przyjdź Duchu Święty, nie ma sensu, bo On jest zawsze, przynajmniej od chwili chrztu świętego. Bardziej sensowne jest wołanie: działaj, porwij, przewracaj moje życie do góry nogami, obalaj moje przyzwyczajenia – jak wichura, jak gwałtowna burza, po której atmosfera się oczyszcza i nareszcie można swobodnie oddychać. Tylko czy my naprawdę pragniemy takiego działania Ożywiciela, Ducha Prawdy? Mam wrażenie, że moja modlitwa od Ducha, tak jak wielu innych chrześcijan, podobna jest do wizyty u kosmetyczki. Proszę popraw to, podkreśl tamto, kilka korekt i będę wspaniały.

Modlimy się, ale pragniemy przemian w naszym życiu według naszego scenariusza. A Duch Święty, tak chyba nie działa. On działa radykalnie, całościowo. On jak ogień oczyszcza, wypala, niszczy. Może dlatego, wielu z nas nie odczuwa Jego działania, bo tak naprawdę, nie chcemy zmian. A On Duch Prawdy, znając nasze prawdziwe motywy, szanuje nasze prawdziwe pragnienia i cierpliwie czeka, aż dojrzejemy do prawdziwej przemiany, która przewróci nasze życie do góry nogami. A jak jest naprawdę to jedynie Duch Święty wie. Amen.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply