LOADING

Type to search

Tags: ,

Magnetyczny Bóg

zafor hasan 2 marca 2015
Share

Weźmy kilka gwoździ i połóżmy je na stole. Z pewnością będą one leżeć nie ruchomo do momentu, aż spodoba się nam je przestawić. Jednak wyobraźmy sobie, że kładziemy te gwoździe w polu elektromagnetycznym. Nie będą już spoczywały spokojnie. Współczesna fizyka potrafi opisać to zjawisko, kiedyś jednak ludzie nie byli świadomi istnienia pola. Jak bardzo musiał ich zatem zdziwić niespodziewany ruch?

Wydaje mi się, że podobnie jest we współczesnym świecie z nami- ludźmi. Często planujemy swoje życie: pedantycznie układamy gwoździe na stole, nie mając pełnej świadomości, że jest Coś (a właściwie Ktoś) więcej- owo „pole magnetyczne” zaburzające pierwotną statyczność.

Często zapominamy o Jego istnieniu i jesteśmy głęboko zdziwieni, gdy gwoździe naszych planów na życie zaczynają- pozornie chaotycznie – tańczyć po stole. Jednakże, wierząc w wszechmogącego Boga nie powinniśmy widzieć w tym nic nadzwyczajnego. On sam jest ponad naszymi planami, i pragnie tworzyć w nas coś nowego, świeżego, podlegającego jedynie Jego świętej woli.

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply