LOADING

Type to search

Któż jak Jezus!?

Magdalena Pawlica 4 czerwca 2021
Share

Ewangelia z dn.04.06.2021.

Mk 12, 35–37.

Jezus nauczając w świątyni, zapytał: «Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida?

Wszak sam Dawid mówi mocą Ducha Świętego: „Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje”.

Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest tylko jego synem?»

A liczny tłum chętnie Go słuchał.

POCHODZENIE JEZUSA

Jezus zwraca uwagę na Swój rodowód. Owszem–jest On potomkiem Dawida–ale tylko z „linii Józefa”…Boskie pochodzenie Mesjasza jest niepodważalne.

Czasami wstydzimy się swego pochodzenia i staramy się o tym specjalnie nie mówić. Jednak, kiedy nas zapytują w jakimś urzędzie czy instytucji o te dane, nie mamy wyjścia i wówczas nie chroni nas nawet tzw «RODO»

Dlaczego pochodzenie(urodzenie) jest tak istotne dla wszelkich władz? Ponieważ nas identyfikuje. Bez tego „papierka” lub rubryki w Internecie jesteśmy jakby „nikim”…

Dlatego Pan Bóg napisał do nas «List». Jest nim Pismo Święte(Biblia). Jest w nim zawarta cała historia od stworzenia człowieka aż do pojawienia się Syna Bożego w oparciu o poszczególne postacie z historii(Stary Testament).

Jezus nie ukrywa swojego pochodzenia. Konfrontuje się w ten sposób z uczonymi w Piśmie oraz innymi wątpiącymi w Niego.

Zwolennicy Starego Zakonu(„Tory”) nie chcą przyjąć do wiadomości, że «potomek» Dawida jest w istocie Synem Bożym. Tak jest niestety do dzisiaj. Wielu Żydów wciąż szuka swojego ”mesjasza” tu na ziemi. Ale Bóg jest jeden i zaświadczył już o Swojej obecności nie tylko poprzez przekazy historyczne(choć są one istotnym dowodem), ale przede wszystkim za sprawą nieskończonej MIŁOŚCI, która objawiła się w Jezusie Chrystusie. I właśnie ta miłość—jest przekonującym dowodem na istnienie Syna Bożego, bo chyba nikt nie podważy, iż umarł on za nasze grzechy—abyśmy mogli żyć wiecznie, jako idący w Jego ślady «zmartwychwstańcy»?️

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

6 Komentarzy

Leave a Reply