LOADING

Type to search

Korona Cierniowa uratowana!

zafor hasan 16 kwietnia 2019
Share

Jakby „przez przypadek” mój pierwszy wpis na blogu dotyczył Korony Cierniowej Jezusa, która jeszcze do wczoraj znajdowała się w paryskiej Notre Dame.

Uwielbiam gotyckie katedry, a paryska Notre Dame jest jedną z moich ulubionych. Dlatego też z wielkim bólem oglądałam wczoraj relację pożaru, transmitowaną przez jedną z francuskich stacji telewizyjnych.

Ponad 850 lat historii chrześcijaństwa i Europy. I ta kołacząca w głowie modlitwa: Boże, aby udało się ją ocalić! Boże, przecież tam jest Twoja Korona Cierniowa!

Dziś wiemy już, że Korona Cierniowa Jezusa oraz tunika Świętego Ludwika zostały ocalone dzięki ekipie, której udało się w porę wynieść ze skarbca najcenniejsze obiekty. Dzięki Bogu! Ocalały również relikwie Św. Jana Pawła II oraz kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Teraz ogromna renowacja. Tyle już płynących deklaracji pomocy i wsparcia. Ruszyły strony, dzięki którym nawet osoby prywatne również mogą zostać darczyńcami. Dla przeciętnego człowieka nakłady pracy i potrzebne środki przekraczają jego wyobrażenie.

Przypomina mi się tutaj stara indiańska legenda o kolibrze: pewnego razu w lesie wybucha wielki pożar, wszystkie zwierzęta przerażone w bezruchu, jedynie koliber wyrusza na poszukania wody, nabiera ją swoim małym dziobkiem i następnie wylewa na płomienie. Widząc to jedno ze zwierząt mówi do kolibra: Czy ty nie jesteś szalony? To nie tymi kroplami ugasisz pożar! Na co koliber odpowiada: Wiem, ale współuczestniczę!

Nikt z nas sam nie odbuduje katedry, ale jak mówi belgijska dewiza: L’union fait la force, czyli: Jedność czyni siłę!

Ale przede wszystkim, potrzeba naszej modlitwy, o boskie błogosławieństwo i ludzkie możliwości!

34 Komentarzy

 1. Pingback: bit.ly
 2. Pingback: psy
 3. Pingback: 3century
 4. Pingback: Link
 5. Pingback: 2batting
 6. Pingback: netstate.ru
 7. Pingback: Psikholog
 8. Pingback: JXNhGmmt
 9. Pingback: hdorg2.ru
 10. Pingback: hd-tor-2022
 11. Pingback: film-tor-2022
 12. Pingback: 01211
 13. Pingback: 3NOZC44
 14. Pingback: 3Hk12Bl
 15. Pingback: SHKALA TONOV
 16. Pingback: D6tuzANh
 17. Pingback: qQ8KZZE6
 18. Pingback: DPTPtNqS
 19. Pingback: nolvadex 20
 20. Pingback: latisse 5ml
 21. Pingback: zanaflex coupon

Leave a Reply