LOADING

Type to search

Tags:

Komitet wyborczy Ruchu Prawdziwa Europa zaprezentował liderów list do PE

Magdalena Pawlica 20 marca 2019
Share

Dziś w Sejmie liderzy ugrupowań: Ruch Prawdziwa Europa (RPE), Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin (ZChR) i Prawica Rzeczpospolitej (PR), podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawili kilku czołowych kandydatów w wyborach do parlamentu Europejskiego.

Prof. Mirosław Piotrowski – prezes Ruchu Prawdziwa Europa otworzy listę w Lublinie. Ze Śląska wystartuje pochodzący z Gliwic mec. Stefan Hambura – pełnomocnik rodzin smoleńskich natomiast Małopolskę i Świętokrzyskie będzie reprezentował dr Bogusław Rogalski (ZChR).

Na listach Ruchu Prawdziwa Europa znajdą się także dr Krzysztof Kawęcki – prezes Prawicy Rzeczypospolitej oraz Bogusław Kiernicki (wiceprezes PR), Marian Piłka (były polityk PiS), poseł Jan Klawiter i były Konsul Polski w Monachium dr Robert Zadura.

Podczas konferencji prasowej prezes RPE, prof. Piotrowski podkreślił, że sojusz jest wzmocnieniem prawicy: „Nie chcemy nikomu niczego uszczknąć. Nie występujemy, przeciwko komuś, działamy dla ludzi, dla sprawy”.

Dla prof. Piotrowskiego najważniejsza jest odnowa Europy w duchu chrześcijańskim: „chcemy normalnej rodziny, bez ideologii gender”.

Liderzy ugrupowań, podkreślali, że tworzą formację chrześcijańską i będą zabiegać o to by chrześcijanie nie byli w Unii Europejskiej traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Komitet wyborczy Ruch Prawdziwa Europa opiera swoje działania na czterech fundamentach: bezkompromisowa obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, obrona rodziny i małżeństwa, rozumianego jako związek mężczyzny i kobiety, przeciwstawienia się ideologii gender, która ”deprawuje nasze dzieci” oraz przeciwstawienie się „islamizacji Europy”.

Monika Książek

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

1 Komentarzy

  1. gateio 3 czerwca 2023

    I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Related Stories