LOADING

Type to search

Jak uświęcać swoją pracę?

Magdalena Pawlica 10 stycznia 2017
Share

Jako chrześcijanie świeccy jesteśmy powołani, by w każdej sytuacji dążyć do naśladowania Jezusa i uświęcania siebie i rzeczywistości wokół nas. 

Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego (Kol3,17)

Jak więc uświęcać to, co w ciągu dnia zajmuje nam najwięcej czasu, czyli swą pracę?

  1. Zacznij każdy dzień od modlitwy zawierzenia wszystkiego Panu Bogu. Aktem zawierzenia zaproś Go do swojego miejsca pracy, swojej firmy.
  2. W ciągu dnia znajdź chwilę na uświadomienie sobie po co i dla kogo wykonujesz daną czynność. Niech każda praca jakiej się podejmujesz będzie dla Ciebie okazją do służenia z miłością Jezusowi, który przychodzi do Ciebie w drugim człowieku i oddania chwały Bogu swą pracą.
  3. Bądź przykładem do naśladowania, wzorem dobrego pracownika, wykonując swe obowiązki odpowiedzialnie, sumiennie, starannie.
  4. Nie marnuj czasu, lecz naucz się nim mądrze zarządzać.
  5. Jeśli to możliwe nie zadowalaj się minimum, przejawiaj gdzie się da kreatywność, inicjatywę, dążąc do ulepszania swego środowiska pracy
  6. Bądź wierny przede wszystkim prawu Bożemu i wartościom chrześcijańskim, nawet jeśli okaże się to kosztowne.
  7.   Wykorzystuj możliwości, by zajaśnieć swoim talentem i móc go rozwijać. Nie wstydź się tego, czym w swej dobroci obdarzył Cię Bóg.
  8.   Mów językiem miłości, tzn. łagodnie, spokojnie, nie przeklinaj, wysłuchaj i przebaczaj tym, co są „trudnymi klientami”
  9.   Szanuj każdego człowieka, działając zawsze na korzyść bliźniego
  10. Pod koniec dnia podziękuj Bogu za dobro, jakie spotkało dziś Ciebie, lub jakie Ty mogłeś uczynić. Przeproś za zaniedbania, słabości i zaplanuj sobie dzień następny. Gdybyś miał jutro zrobić tylko jedną rzecz, to co by to było?
Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply