LOADING

Type to search

“Wielkie żniwa”

Andrzej Górny 1 października 2020
Share

Ewangelia z dn.01.10.2020.

Łk 10, 1–12.

Na podst.wpisu:

https://slaadamijezusa.blogspot.com/2019/10/wszyscy-jestesmy-uczniami-chrystusa.html?m=1

“PIRAMIDA” ROZESŁANIA

Jezus “zawiadamia” nas o nadchodzącym Królestwie Niebieskim—zwł dla tych, którzy idą za Nim…Czy to znaczy, że tylko wybrani mogą dostąpić tego zaszczytu? I tak, i nie!

Wybrani jesteśmy wszyscy–łaską Pana–o ile Mu uwierzymy i zaufamy Jego Ewangelii. Natomiast nie wszyscy chcą podążać śladami Chrystusa…Prawda jest taka, iż wszyscy chrześcijanie są obdarzeni możliwością pójścia za Jezusem i kierowania się Jego nauką. Dlaczego więc nie każdy pragnie zostać uczniem Chrystusa!? Odpowiedź nie jest prosta. Każdy z nas dźwiga swój krzyż–jeden cięższy, drugi lżejszy. Podobno Bóg daje taki krzyż, który “można udźwignąć”–nie większy…Coś w tym jest.

Dlaczego więc niektórzy otrzymują krzyż, który–jak im się wydaje–jest nie do udźwignięcia? Odpowiedź jest zawarta w drugiej zwrotce pieśni eucharystycznej “Zbawienie przyszło przez Krzyż”:

«Codzienność wiedzie przez Krzyż,
Większy, im kochasz goręcej.
Nie musisz ginąć już dziś,
Lecz ukrzyżować swe serce»

Te słowa wyjaśniają wszystko. Jeśli kochamy Pana Jezusa, to musimy sobie zdawać sprawę z konieczności cierpienia–proporcjonalnego do tej miłości✝️❤

Jezus dzisiaj posyła nas–tak jak uczniów–”między wilki”…Możemy Mu odmówić. Jednak czy wówczas troszczymy się o Królestwo Boże dla nas i dla innych? Nie! Wtedy nie jesteśmy godni zwać się Jego uczniami i stajemy się czasem głosicielami “miłości” i “mądrości” tego świata…

NIE MĄDROŚĆ ŚWIATA TEGO, LECZ PANA UKRZYŻOWANEGO–GŁOŚMY AŻ PRZYJDZIE ZNÓW 🈂️

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply