LOADING

Type to search

Ukryta Prawda

Andrzej Górny 16 października 2020
Share

Ewangelia z dn.16.10.2020.

Łk 12, 1–7.

JESTEŚMY CENNI!

Jezus–jak zawsze–gromadzi tłumy… To charakterystyczne, że im więcej zwykłych ludzi Go słucha—tym mniej faryzeuszy i uczonych w prawie. Dlatego nie dziwi mowa Mesjasza. Wskazuje On na sprzeczność jaką głoszą ci “uczeni”…Pod “płaszczykiem” dobra ogółu załatwiają oni swoje partykularne interesy.

Czy ta sytuacja nie przypomina nam czegoś dzisiaj? Tak—jakby Jezus mówił do nas: “Strzeżcie się obłudników i fałszywych proroków!” Ich kwas(kłamstwa) rozpuszcza jądro prawdy—ale nie na długo…To–o czym teraz mówimy po cichu(choć coraz głośniej)–zostanie prędzej czy później ogłoszone jako niezbity fakt. Oczywiście synowie kłamstwa i ich ojciec diabeł–będą zaprzeczać do końca, ale prawda zwycięży.

Rzecz jasna nie obędzie się bez ofiar…Krew tych–którzy ucierpią i zginą na skutek prześladowania przez przeciwników Chrystusa–będzie wołała: “Abba, Ojcze!”. A On o nich nie zapomni i zaprosi umęczone dusze do siebie…Dlatego nie bójmy się ucisku ciała ze strony “władców tego świata”, ale raczej zatracenia duszy, która im się podda.

Nasze cierpienie ofiarujmy za tych wszystkich, którzy są daleko od Boga. Za Jego przyczyną “nie spadnie nam włos z głowy”, a zarazem zbawimy więcej zagubionych dusz, nawet nieprzyjaciół…                                                              W oczach Boga nasza wartość przewyższa nieskończenie “wartości” tego świata, a więc przylgnięcie do Jezusa zapewni nam pokój i miłość.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply