LOADING

Type to search

Świetlisty przykład

Andrzej Górny 21 października 2020
Share

Ewangelia z dn.20.10.2920.

Łk 12, 35–38.

Na podst.wpisu:

“WYSPRZĄTANE MIESZKANIE”

GOTOWOŚĆ SŁUŻENIA

Dzisiejszy fragment Ewangelii mówi o tym–by być gotowym, oczekiwać na swojego Pana–jak wierny sługa…Co to naprawdę znaczy?

“Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie!” Przepasane biodra to gotowość do służby. W jakich momentach przepasywało się biodra i czemu miało to służyć? Przepasane biodra to niezbędny warunek, kiedy służysz—to gwarancja, że ubiór nie będzie przeszkadzać w wykonywaniu posługi. Zatem w sensie duchowym to skupienie się wyłącznie na misji ucznia. Żadne inne sfery życia nie powinny nas rozpraszać, nie powinny powodować rozproszenia.

Każdy z nas ma bagaż swoich doświadczeń i tak obciążony wkracza na drogę ucznia Chrystusa—dlatego najpierw trzeba to wszystko sobie uporządkować, by nam nie przeszkadzało…
I nie chodzi o to by rozdać cały majątek, porzucić rodzinę i zacząć budować Królestwo Boże–ale by wiedzieć, iż kiedy “przepaszemy biodra”, to wchodzimy na drogę ucznia Chrystusa. Wypełniamy wtedy nasze codzienne zadania, głosząc Dobrą Nowinę i nic innego nie powinno zaprzątać naszej głowy.
“Niech będą zapalone wasze pochodnie”….Mieć zapaloną pochodnię to być gotowym do niesienia światła. Oświetlamy swoje drogi–by nie zabłądzić…Oświetlamy również drogi innym–pokazujemy gdzie jest światło…Czyli dawanie przykładu…
Jest napisane: ”Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca, który jest w niebie.(Mt 5,16)
A czym my będziemy zajęci—kiedy nasz Pan przyjdzie?

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply