LOADING

Type to search

Święta Siostra Faustyna nową parafianką Chotomowa

Halina Śmietanowska 13 grudnia 2018
Share

Pięćdziesięcioosobowa grupa parafian z Chotomowa pod kierownictwem księdza proboszcza Mirosława Gawrysia pojechała autokarem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po długie podróży odebraliśmy relikwie św. S.Faustyny. „Opiekujcie się naszą Faustynką. Będzie ona nową parafianką Chotomowa” – powiedziała siostra zakonna podczas przekazania relikwii.

Wielka radość nie tylko z pobytu w tym szczególnym miejscu, gdzie żyła św. Faustyna, ale i z towarzyszącej nam pięknej pogody, niezwykłej jak na 15 listopada.

Msza w kaplicy zakonnej. Śpiew, spokój, zaduma. Po odebraniu relikwiarza mieliśmy czas na obejrzenie celi świętej zakonnicy. Włosiennica, pas-kolczatka, kolczasty krzyż, skromne sprzęty – tak żyła.

Relikwie towarzyszyły nam także na wieży widokowej. Po powrocie do kościoła czekała na nas młodzież ze scholi .Wspólna modlitwa, błogosławieństwo relikwiami – tego nikt z nas nie zapomni.

Oficjalne wprowadzenie relikwii odbyło się 18 listopada. Kaplica Bożego Miłosierdzia jest teraz kompletna Obraz „JEZU UFAM TOBIE” i relikwie św. Faustyny dopełniają się i przenikają duchowo.

Zapraszamy do Chotomowa do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i do Faustyny .

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply