LOADING

Type to search

Przeznaczenie, czy wola Boża!?

Andrzej Górny 6 stycznia 2021
Share

Ewangelia z dn.06.01.2020.

Mt 2, 1–12.

Na podst.wpisu:

https://slaadamijezusa.blogspot.com/2021/01/kierunekbetlejem.html?m=1

GWIAZDA PRAWDY

Jest takie powiedzenie, że ktoś „urodził się pod szczęśliwą gwiazdą”…Ma ono to do siebie, że oznacza naszą szczęśliwość tu na ziemi. Oczywiście specjalnie nie należy wierzyć takim «przepowiedniom». To, czy znajdziemy swój sens istnienia na tym świecie nie do końca zależy od nas…

Mędrcy kierowali się światłem Gwiazdy Betlejemskiej, ale nie tylko. Z przesłankami epokowego wydarzenia w dziejach ludzkości–czyli pojawienia się oczekiwanego Mesjasza–zapoznali się w starych przekazach. Gwiazda miała “tylko” poprawadzić ich do celu tej prawdy…Zdawali się więc na własną mądrość i siły, ale przede wszystkim wiarę.

Jak to można “przenieść” do naszego obecnego życia? Otóż nie nabywamy mądrości samoistnie. Nawet przeczytawszy cały dostępny księgozbiór książek naukowych(historycznych) z wyjątkiem Biblii, nie będziemy «mądrzejsi». Pismo Święte–zwł Stary Testament–zawiera wzmianki(w proroctwach) dotyczące przyjścia na świat Syna Człowieczego dla odpuszczenia naszych grzechów. Ale to jeszcze nie wszystko…

Prawdę można odkryć tylko z Jezusem i Jego Matką. Ewangeliczna tajemnica narodzin Bożego Syna może być poznana jedynie przy udziale Ducha Świętego, który był inicjatorem Niepokalanego Poczęcia Maryi i który tej tajemnicy strzegł, odwodząc Królów od Heroda w powrotnej drodze do domu.

Nasze życie pełne jest znaków i symboli…Nie wszystkie pochodzą od Boga(niektóre wręcz przeciwnie). Jednak czytelność tych “artefaktów” przyszłości jest zakryta przed nierozumnymi. Tylko człowiek, żyjący na co dzień sprawami Bożymi, potrafi dostrzec na tym świecie działanie zamysłu Bożego i Jego ostrzeżeń przed czyhającym złem.

Czy trwając na codziennej modlitwie i ufając bezgranicznie naszemu Panu, zdecydujemy się iść wg Jego “drogowskazów” i niezbadanych wyroków?

Leave a Reply