LOADING

Type to search

Pragnienie

Oskar 24 kwietnia 2017
Share

Nasze życie to codzienna walka z pragnieniami. Zauważmy, że już od najmłodszych lat wołamy “mamo ja chcę to… albo to… mamo…”. Zawsze czegoś chcemy, czegoś potrzebujemy, zachowujemy się jak byśmy byli studnią bez dna, a przecież nie to jest sensem życia.

Weź głęboki oddech i patrz dalej. Chcesz dostać dobre oceny, zdać egzamin, dostać się na wymarzone studia, chcesz kasy, szacunku, kariery, miłości. W głębi serca wiemy, że pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej płakać w Porsche niż w Fiacie 126p. A teraz ekstremalnie…

Bo ty tak naprawdę masz pragnąć! 

Samo pragnienie nie jest złe, chyba, że powoduje konkretne konsekwencje. Problem leży w tym co ty z tymi pragnieniami robisz, a uwierz mi, możesz z nimi zrobić wiele. Jeżeli pragnienie prowadzi do zła to możesz je odrzucić, oprzeć się jemu, możesz iść za nim, albo… może Cię ono zmotywować do działania w zupełnie innym kierunku. Patrząc na nasze pragnienia i zastanawiając się nad ich przyczyną, zmotywowałem się żeby napisać pierwszy post na tym blogu, co jest moim małym sukcesem i motorem do działania. Ty możesz oprzeć się pragnieniu i podejść bliżej Boga!

Generalnie, gdy przyglądasz się pragnieniu to nie oczekuj, że będziecie stali obok siebie i patrzeli na siebie godzinami. Za pragnieniem najczęściej idzie bardzo konkretna pokusa, dlatego idź w innym kierunku.

Spójrz!

Jaki jest sens w życiu goniącym za ciągłym zaspokajaniem pragnień? Odpowiedź jest prosta: nie ma żadnego sensu. Dopiero, gdy to zauważysz i oczyścisz się z całego konsumpcyjnego myślenia będziesz mógł zdroworozsądkowo być bliżej Boga i dostrzec, że to on zaspokaja wszystkie pragnienia. Dopiero, wtedy zauważysz, że Bóg jest we wszystkim doskonały, a dążenie do Niego jest zmierzaniem ku doskonałości!

Miłość doskonała
Pisząc ten wpis nie mogłem się oprzeć napisać jeszcze dwóch zdań… Jezus umierając na krzyżu powiedział Pragnę. To słowo płynące z ust Jezusa wskazuje kierunek Bożej miłości – Bóg pragnie tak bardzo cierpieć dla nas, żeby pokazać, że jego miłość jest doskonała. Nie ma doskonalszej miłości niż ta ukazująca się w relacji Bóg – Człowiek.

Tags:

You Might also Like

Dodaj komentarz