LOADING

Type to search

Powołani do świętości (FOTOREPORTAŻ)

VICONA 27 maja 2015
Share

Czy prace, którą wykonujemy możemy nazwać naszym powołaniem, czy jest ona tylko przykrą koniecznością? Szczęśliwy, kto wykonuje zawód zgodny ze swoimi zainteresowaniami i ambicjami, kto spełnia się w nim. Zazdrościmy takim ludziom lub podziwiamy ich pełne pasji zaangażowanie. Kiedy porównujemy się z nimi, możemy poczuć frustrację, ale kiedy znajdziemy kogoś, komu w ogólnym rozumieniu jeszcze mniej się w życiu powiodło, możemy poczuć się lepiej.

Ani jedno ani drugie nie jest więc wskazane. Porównywanie swojej pozycji społecznej, zawodu czy poziomu wykształcenia do innych zawsze jest błędem, ponieważ albo wpadamy w pychę, albo w poczucie niskiej wartości. Jeśli wierzymy, że Bóg nie ma względu na tytuły ani zaszczyty światowe, łatwiej będzie nam zaakceptować swoją sytuację życiową, która choć nieraz nie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, to w sytuacji, gdy nie mamy możliwości jej zmienić, może być ona dla nas większą okazją do zdobycia zasług dzięki cierpliwemu znoszeniu jej.

Bez względu na to jaki zawód wykonujemy, czy związany z naszym tzw. powołaniem życiowym czy nie, należy pamiętać, że pierwszym powołaniem, które daje nam Bóg jest powołanie do świętości. Możemy je realizować w każdym stanie i w każdym zawodzie, jeśli będziemy wykonywać nasza pracę z miłością i intencją oddania jej Panu. Dlatego ważniejszym pytaniem od tego: “Jaka jest moja droga życiowa? Do czego powołuje mnie Bóg” jest pytanie: “Jak mogę już teraz, w sytuacji, w której się znajduję realizować to główne powołanie każdego człowieka do świętości?”.

DSCF1322-2

Sprzedawczyni wyrobów regionalnych

 

_MG_6694-2

Kierowca taksówki.

_MG_5539-2

Przewodnik wycieczek.

S0242045

Pracownik bistro, barman.

IMG_2165-Modifier

Flisak.

_MG_6141-2

Pracownik piekarni.

IMG_2620-3

Fotograf.

IMG_1816-2

Muzyk.

DSCF1679-2

Informatyk, programista.

DSCF1313-2

Fryzjerka.

_MG_5938

Modelka.

 

_MG_5649-2

Uliczny sprzedawca.

_MG_7030-2

Kapitan na katamaranie.

 

Tags:

You Might also Like

Leave a Reply