LOADING

Type to search

Pan szabatu

Andrzej Górny 5 września 2020
Share

Ewangelia z dn.05.09.2020.

Łk 6, 1–5.

Na podst.wpisu:

https://slaadamijezusa.blogspot.com/2020/07/sprawiedliwy-osad.html?m=1

OBOWIĄZEK CZY PRZYJEMNOŚĆ ?

Chrystus jest Panem szabatu. Faryzeuszom nie podobało się, że uczniowie wyłuskują i spożywają ziarno z kłosów zboża…Tymczasem “zapominają”, iż święto zostało stworzone dla odpoczynku duszy i ku chwale jego Pana.

Są takie zawody, które charakteryzują się pracą w systemie ciągłym(“świątek–piątek”). Jak wówczas oddawać cześć Panu, nie mówiąc o odpoczynku!? Otóż można…Oczywiście nie w pełni, bo oznaczałoby to zaniedbanie obowiązków służbowych(też tak mam). Jednak każda nasza czynność życiowa–w tym praca zawodowa i służba dla bliźnich–jest miła Panu Bogu o ile podyktowana jest posłannictwem ucznia Chrystusa w świadczeniu pomocy innym. Stąd niemożność uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii jest usprawiedliwiona. Ale trzeba pamiętać o konieczności przyjmowania Komunii Świętej w każdym czasie i miejscu, czyli np w dniach wolnych od pracy lub nawet w szpitalu itp.

Istnieje pokusa przedkładania obowiązków dnia codziennego, a nawet dnia Pańskiego—nad radosne spotkanie z Jezusem, który zaprasza nas na Świętą Ucztę…Jest to Pamiątka Najświętszej Ofiary Chrystusa—musimy o tym pamiętać!

 

 

 

 

 

 

Następny artykuł

Dodaj komentarz