LOADING

Type to search

Moc wzrastania

Andrzej Górny 28 października 2020
Share

Ewangelia z dn.27.10.2020.

Łk 13, 18–21.

Na podst.wpisu:

WZRASTANIE W CHRYSTUSIE

“ROBIENIE KARIERY”

Wzrastanie w wierze jest jak edukacja w szkole…Jeśli chcemy zrobić “karierę” i uzyskać tytuły naukowe musimy pilnie kształcić się i rozwijać nasze talenty, czyli dary Boże. Bycie “wyedukowanym” uczniem Chrystusa oznacza przejście wszystkich “szczebli” wiedzy o Nim—”od szkoły podstawowej po studia”. Mamy ku temu bardzo przydatne “narzędzia” na czele z Biblią. Literatura religijna to jednak nie wszystko.

Żeby naprawdę poznać Jezusa i kroczyć Jego śladami potrzebujemy łaski światła Ducha Świętego i Miłości Bożej. Własnymi siłami nie zdołamy tego dokonać…Dlatego tak ważne jest poszukiwanie Boga—nawet w tym bezdusznym świecie. Bardzo łatwo jest w nim się “zagubić”…Wówczas stajemy się owcami narażonymi na upolowanie przez wilka(szatana). Tylko rzeczywiste i ufne powierzenie się Mądrości Bożej i Jego Miłości—rozświetli mroki zwodniczych dróg i skieruje nas ku właściwemu celowi.

Ta droga nie jest łatwa…Jak wiemy—najwierniejsi wyznawcy Chrystusa—cierpieli i umierali z Jego powodu(swojej wiary). Niestety dzisiaj zaczyna być podobnie. Ale musi wypełnić się Ewangelia Jezusa o “ogniu rzuconym na ziemię”( Łk 12, 49–53 ) i “oddzieleniu ziarna od plew”( Mt 3, 12 ).

Módlmy się o dar rozeznania natchnień Bożych i zrozumienie—jaka jest nasza droga do Owczarni, w której Królem jest Boży Baranek+

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply