LOADING

Type to search

Kompletny brak logiki

Agnieszka Huf 8 kwietnia 2018
Share

Logicznie rzecz biorąc, po swoim zmartwychwstaniu Jezus powinien powiedzieć kobietom, którym się ukazał, coś w stylu: “idźcie i powiedzcie tym, którzy chodzili za mną jak działałem cuda, a w decydującej chwili zasnęli, a potem uciekli spod krzyża zostawiając mnie samego, żeby lepiej nie pokazywali mi się na oczy. Zawalili maksymalnie – jak ich spotkam to się z nimi policzę.” A On mówi: „idźcie i powiedzcie moim BRACIOM”.

Logicznie rzecz biorąc, gdy apostołowie po zmartwychwstaniu i spotkaniu z Jezusem poszli łowić ryby, jak gdyby ostatnie trzy lata u boku Mistrza i Jego śmierć i zmartwychwstanie były tylko wypadkiem przy pracy, Jezus powinien powiedzieć im coś w stylu: „panowie, to już koniec. Dawałem wam szansę przez całe te lata, umarłem za wasze winy, przychodzę do was zmartwychwstały, a wy to macie gdzieś. Nie zrozumieliście nic z tego, czego was uczyłem. Muszę znaleźć innych, którym mogę powierzyć Moje dzieło, bo wy się do tego kompletnie nie nadajecie”. A On mówi: „chodźcie, posilcie się” i daje im jeść. A potem dodaje jeszcze: „idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.

Logicznie rzecz biorąc, gdy kolejny raz przychodzę do spowiedzi z tymi samymi grzechami, Jezus powinien powiedzieć mi coś w stylu: „ja dużo rozumiem, sam mówiłem, żeby przebaczać 77 razy, ale ty już dawno ten limit przekroczyłaś. I jakoś nie widzę w tobie żadnej zmiany. Sorry – wszystko ma swoje granice.” A On mówi: „ja odpuszczam tobie grzechy”.

Cokolwiek zrobisz, Jezus się Ciebie nie wyprze.
Bo Miłość nie jest logiczna.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

1 Komentarzy

  1. wcodziennosci 29 kwietnia 2018

    Super.:-)

    Odpowiedz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *