LOADING

Type to search

Share

„To jest pracownia artyzmu ducha” powiedział ks. Krzysztof Pawlina, definiując Akademię Dziennikarstwa. Jej inauguracja odbyła się 7 października na Papieskim Wydziale Teologicznym UKSW. Projekt organizowany przez Stację 7 i wspomniany już PWTW przyciągnął blisko 70 osób, które zapragnęły współtworzyć tę wyjątkową pracownię, stając się jej artystami. 

Nauczyciel fizyki, aktorka, chirurg z wieloletnim doświadczeniem, studentka polonistyki, licealista. Różnią ich ścieżki zawodowe, wiek czy miejsce zamieszkania; łączy wspólna pasja – zamiłowanie do dziennikarstwa i chęć zgłębiania jego tajników. Zdeterminowani, zainspirowani i żądni nowych doświadczeń uczestnicy drugiej edycji Akademii Dziennikarstwa rozpoczęli cykl jedenastu spotkań, który przygotuje ich do podjęcia pracy w mediach, przybliży funkcjonowanie i specyfikę tej branży, usprawni warsztat dziennikarski, a także ukaże nowe perspektywy mówienia o Bogu i wierze w dzisiejszym świecie. Osoby, które uczestniczyły w projekcie w zeszłym roku, będą mogły pogłębiać dotychczasowo zdobyte umiejętności, biorąc udział w zaawansowanym kursie – kolejnym etapie Akademii.

Już pierwszy zjazd obfitował w niezwykle ciekawe zajęcia z udziałem: Krzysztofa Ziemca (zaznajamiającego słuchaczy z dziennikarstwem telewizyjnym), Aliny Petrowej-Wasilewicz prowadzącej „Sztukę pisania”, czy ks. Przemysława Śliwińskiego, który w sposób bardzo ciekawy opowiadał o historii dziennikarstwa. O godzinie 12.00 rozpoczęła się Eucharystia inaugurująca kolejny rok akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym. Licznie zgromadzeni studenci i uczestnicy AD modlili się o twórcze i piękne wykorzystanie danego im czasu. Niech Ten, który zaszczepił w sercach pragnienie doskonalenia się w dziedzinie dziennikarstwa, uczyni tę drogę owocną!

Dziennikarstwo przybiera dziś wiele twarzy, ma różne oblicza. Istotą jest jednak to, by tworząc jego część, pozostać człowiekiem niewzruszonych zasadach i szerokich horyzontów. Widzieć więcej niż inni. I przekazywać to światu w sposób piękny i prawdziwy, dbając o sztukę narracji.

Tags:

You Might also Like

2 Komentarzy

  1. Agnieszka Czachor 22 listopada 2018

    Fajny tekst, brawo. Czytając go nie mogłam się nie uśmiechnąć:)

    Odpowiedz
  2. Ewa Michalska 14 listopada 2018

    Trafny tytuł, oddający założenia naszej Akademii. Cieszę się, że mogę być częścią tej „pracowni artyzmu ducha”, dzielić z Wami swój czas, dawać trochę również od siebie, otwierać się na nowe i chłonąć wartości, którymi to miejsce emanuje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz