LOADING

Type to search

«Doświadczenie i wybór drogi»

Andrzej Górny 8 stycznia 2021
Share

Ewangelia z dn.07.01.2021.

Mt 4, 12–17; 23–25.

Na podst.wpisu:

https://slaadamijezusa.blogspot.com/2021/01/dobro-kontra-zo.html?m=1

WIERNOŚĆ NAUCE JEZUSA

Czy możemy “stracić głowę” dla Jezusa? Kiedy Jan Chrzciciel znalazł się w więzieniu i miał później być ścięty z powodu spisku Herodiady, już był „bez głowy”. Jego nauczanie dobiegało końca i wiedział, że teraz głównym nauczycielem będzie jego Mistrz…Jezus nie mógł pozostać niedaleko tego miejsca i dlatego wrócił do Galilei.

Nasze życie od początku jest kształtowane przez środowisko, a jeszcze wcześniej w łonie matki…Wszystko–co przekażą nam rodzice i wychowawcy–rzutuje później na nasze całe życie. Próżno później szukać odwołań i autorytetów–bo to, co zostało nam wpojone za młodu–zostaje w naszej głowie…Oczywiście można zmienić punkt widzenia(oglądalności) świata, jednak pewnych zachowań(odruchów) już nie zmienimy. Tak ukształtowany charakter podlega rzecz jasna naciskowi z zewnątrz(szkoła, praca, znajomości), ale pewne cechy odziedziczone i wpojone nam przez dom rodzinny zostają na zawsze…Tak było ze świętym Janem i dlatego nie uległ naciskom otoczenia i samego Heroda do końca. A że był największym z proroków–wiedział, że przyjdzie mu złożyć głowę za głoszenie prawdy Bożej.

Jednak–zwracam się teraz do osób niewierzących albo wątpiących–nie zawsze ma się tę “spuściznę” i wówczas jest trudniej…Z pomocą przychodzi sam Jezus, który daje się poznać—jeśli Go poszukujecie. Ale najpierw musicie się zdecydować–czy chcecie iść za Nim, czy za ułudami tego świata…

Czy jesteśmy wierni Panu Jezusowi i Jego Ewangelii? Czy Słowo Boże nas rozpala i otwiera nasze serca i głowy na działanie Ducha Świętego? Czy wreszcie potrafimy “stracić głowę”(porzucić wszystko i pójść za Nim) dla naszego Pana Jezusa Chrystusa!?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply