LOADING

Type to search

2015, czyli Rok Życia Konsekrowanego w Kościele

Paulina 2 stycznia 2015
Share

2015, czyli Rok Życia Konsekrowanego w Kościele.

Pic_1225_246

Fot. Paulina Biegaj

Mówił o nim tutaj, na jego samym początku, ks. kard. Stanisław Dziwisz. W sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczął go wraz z zakonnicami, zakonnikami, osobami konsekrowanymi oraz pozostałymi wiernymi. Uroczysta Msza Św. inaugurująca nowy rok w Kościele odbyła się oczywiście w pierwszą niedzielę Adwentu. Wśród bieli wnętrza świątyni płynące białe szaty w procesji na wejście. Tłumy, wniosły śpiew chóru zakonnic, słowa kardynała.

W historię życia zakonnego zapisane jest doświadczenie życia wspólnego osób podzielających ten sam ideał. W ten sposób dają one świadectwo, że pomimo wszystkich różnic wynikających z osobowości, temperamentu, języka, kultury i narodowości mogą tworzyć wspólnoty, bo łączy ich sam Bóg, wiara w Niego jako jedynego Ojca, którego wszyscy jesteśmy dziećmi, a między sobą jesteśmy braćmi i siostrami – mówił metropolita.

Powiedział także o tym, co kieruje i co powinno kierować młodymi osobami w wyborze życia w klasztorze. – Najgłębszą motywacją przyjęcia drogi i stylu życia konsekrowanego jest fascynacja osobą Jezusa Chrystusa. On sam wystarczy. On potrafi odpowiedzieć na najgłębsze pragnienia ludzkiego serca.

Mówił także o prowokacjach współczesnego świata, dla których przeciwwagą jest właśnie życie konsekrowane.  O prowokacji nieczystości i ślubach czystości, o materializmie i ubóstwie w życiu konsekrowanym oraz o „złym używaniu wolności” i posłuszeństwie, które ślubują zakonnice i zakonnicy.

Dodaj komentarz