LOADING

Type to search

Share

Grube krople deszczu rozbijają się o lakierowany blat kawiarnianego stolika w miejskim parku. W zasięgu wzroku, kilkanaście metrów dalej niewielki staw zmącił się od rzęsistego deszczu. Radosne do tej pory kaczki uciszyły się i skryły gdzieś w przybrzeżnych szuwarach.

Pada, w końcu, od kilku dni deszcz wisiał w powietrzu, nie dało się oddychać, a kilka minut prysznica prosto z nieba spowodowało, że chciało się oddychać pełną piersią. Deszcz zagęścił też towarzystwo kawiarnianej klienteli. Do tej pory siedzący w koło kawiarni ścisnęli się w środku sącząc różnorakie napary z kolorowych kubków.

DSC_2003-3

Siedząc plecami do dwóch jegomościów, mimowolnie uczestniczyłem w ich rozmowie. Rozmowie która niosła ze sobą wszystkie żale świata, jak to jeden z owych panów, po pół roku znów zaczął się nudzić w związku, że monotonia go dobija i, że to kolejny już raz w swym bogatym w podboje miłosne życiu przeżyć będzie musiał udręki rozstania.

Czy monotonia to naprawdę gwóźdź do trumny każdego związku? Czy może jednak ma ukryte drugie dno, może jest ona swoistą wartością dodaną do codzienności, a jej dobra interpretacja pozwoli odkrywać nowe możliwości codziennych wydarzeń.

Patrząc szerzej, widzę jak silnie jesteśmy przez media, społeczeństwo, marketing i konsumpcjonizm stymulowani do poszukiwania ciągle nowych wyzwań, nowych impulsów, nowych silniejszych ciekawszych wrażeń. Patrząc w ludzkie serca, jakie mnie otaczają dostrzegam często iż w tej pogoni za jak największą stymulacją zmysłów zapominamy, że często to co piękne, to co wartościowe i warte przeżycia jest najzwyczajniej mówiąc proste, na wyciągnięcie ręki. W codzienności może być ukryta siła stabilności, wierności fascynacji drugim człowiekiem.

Powiedz sobie, że jesteś szczęśliwy, powiedz sobie, że Twoje szczęście jest ukryte w drugim człowieku, w szczęściu drugiego człowieka. I idź cieszyć wspólnymi zakupami, wyjściem na rower, dobrym filmem w kinie. Idź i zacznij na nowo odkrywać kolory, zapachy, zacznij smakować życie. Zacznij żyć tym co masz, buduj na tym przyszłość, a poczujesz, że gorzki smak kawy, truskawek słodki smak to najcudowniejszy smak na świecie, bo dzielony z kimś.

DSC_1573

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply