LOADING

Type to search

Gdy czy gdzie się Chrystus rodzi?

Magdalena Pawlica 1 grudnia 2019
Share

Hotel. Pensjonat. Spa. Saunarium. Kurort. A może Park Narodowy? Znamy wiele pięknych miejsc, w których chcielibyśmy być, bo tam czulibyśmy się dobrze. A gdzie Jezus po raz pierwszy spotkał człowieka? No właśnie w Żłóbku… czyli o Żłóbku według papieża Franciszka.

Najnowszy list papieża Franciszka „Admirabile signum” czyli „Godny podziwu znak” całość poświęca tematyce Żłóbka. Nie byle jakiego żłóbka, ale Żłóbka w którym narodził się Miłość – Jezus.

Szczerze mówiąc, na początku pomyślałem, że to jakiś żart. List apostolski o Żłóbku? Przecież jest tyle ważnych tematów w Kościele, moralnych, bioetycznych, dotyczących wiary i tak dalej. I w pewien sposób te „ważne” tematy okazują się mało ważne wobec fundamentu… Bo czy Miłość, która przychodzi w Żłóbku nie jest tematem najważniejszym?

List Franciszka jest idealną lekturą na Adwent, ponieważ stare rzeczy odkrywa na nowo, ociera z kurzu schematy i pokazuje, że prosty znak i symbolika miejsca narodzenia Jezusa są przestrzenią, w której dzieje się Boża Miłość. Pasterze, gwiazdy, ciemność, wół, żłób, siano, to tylko niektóre znaki jakie opisuje Franciszek, ukazując ich niezwykłą prostotę, ale właśnie ta prostota prowadzi do najważniejszego spotkania z Bogiem w ludzkim życiu.

30 min. Tyle zajmuje lektura tego listu. I może on nic nie wniesie do Twojego życia, ale jeśli uwierzysz, Bóg zrobi to przez swoje Narodzenie, które możesz odkryć na nowo.

List dostępny jest m.in. tutaj: https://stacja7.pl/zwatykanu/zlobek-jest-zywa-ewangelia-list-apostolski-admirabile-signum/

Najlepszy cytat? Pewnie każdy ma swój, moim jest z pewnością ten:

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply